Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi Watch Color 3 Ocak’ta satışa çıkacak. Şirket yeni akıllı saatinin hiçbir özelliğini açıklamadan duyurduğunda cinsiyet farkı gözetmeksizin kullanılabileceğini belirtmişti yeni açıklanan bilgilere göre Xiaomi Watch Color tam 1540 farklı kombinasyonda kişiselleştirilebilecek.

Mi.com ve Youpin internet sitelerinde ön satışına başlanan Xiaomi’nin yeni akıllı saati hakkındaki detaylar netleşmeye başladı.

Xiaomi Watch Color, dairesel bir ekranla gelecek ve ‘Elegant Black’ ile ‘Fashion Silver’ isimli iki rengi mevcut olacak. Şirketin tanıtım fotoğraflarında her iki renk de yer alıyordu. Bunlara ek olarak tüketicilerin saati istediği gibi kişiselleştirebilmesi adına akıllı saatin tam 1540 farklı kombinasyonu olabilecek. Xiaomi yeni akıllı saatini duyururken üzerinde durduğu en önemli konu saatin cinsiyet farkı gözetmediğiydi. Şirket, 1540 kombinasyonla farklılaştırılabilen saatini bu noktada önemli varsayıyor.

Xiaomi Watch Color, 1,39 inçlik dokunmatik ekrana sahip olacak. Gorilla Glass ile korunacak olan akıllı saat 326 PPI piksel yoğunluğu sunacak. Cihaz yaklaşık olarak 47 mm çapında olacak.

Siyah gövde ve siyah renkli kauçuk kayış sayesinde Xiaomi Watch Color görsel olarak çarpıcı görünmekte. Watch Color’da 2 adet fiziksel düğme yer alıyor. Bu düğmeler yardımı ile saate komutlar verilebilmekte. Gelen bilgilere göre cihazda MIUI for Watch arabirimi bulunuyor. XiaoAI isimli akıllı asistan ile gelecek olan Watch Color, 5 ATM’e kadar su geçirmeyecek. Akıllı saatin 420 mAh bataryadan besleneceği söyleniyor.

Xiaomi Watch Color’ın 115 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunulması bekleniyor. İlk olarak 3 Ocak’ta Çin’de satışa sunulacak olan akıllı saatin daha sonraları diğer bölgelerde de satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi’nin yeni akıllı saati ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.