instagram-2022-adam-mosseri-teknosafari

Instagram başkanı Adam Mosseri, sosyal medya platformunun 2022 yılında nelere odaklanacağını paylaştı. 

Instagram başkanı Adam Mosseri, yaptığı bir paylaşım ile Instagram’ın 2022 yılında nelere odaklanacağını açıkladı. Mosseri, video çalışmalarını 2 katına çıkaracaklarını ve tüm video formatlarını Reels içerisinde toplayacaklarını belirtti.

Mosseri, yaptığı paylaşımda “Instagram’ın ne olduğunu yeniden düşünmemiz gerekecek çünkü dünya hızla değişiyor ve biz de onunla birlikte değişmek zorunda kalacağız.” şeklinde ifadelere yer verdi. Paylaşılanlara göre Instagram, tüm video içeriklerini Reels çatısı altında birleştirecek.

Ayrıca içerik üreticilerinden bahseden Mosseri, Instagram’ın içerik üreticilerini desteklemek için daha fazla para kazanma aracı sunacağını duyurdu. Platform, kullanıcıların deneyimlerini daha fazla kişiselleştirebilmek adına şeffaflığa da yoğunlaşacak.

Tüm bunların yanında Instagram, mesajlaşma aracı üzerine de yoğunlaşacak. 2022 yılında platform, direkt mesajlar için birçok özelliği kullanıma sunmak istiyor.

Tabii ki bunların yanında Instagram, güvenlik ve performans konusunda da çalışmalarına devam edecek. Şirket, özellikle son zamanlarda çalınan hesaplar konusunda birçok şikayet alıyor. Ancak çalınan hesapların çoğunluğunun ‘oltalama’ kaynaklı olduğu, Instagram’da yer alan açıklar kaynaklı hesap çalınma durumunun oldukça nadir olduğu belirtiliyor.

Instagram’da yer alan içerik üreticileri, ilerleyen dönemlerde aynı YouTube içerisinde olduğu gibi ücretli abonelik seçeneği kullanabilecek. Bu sayede kullanıcılar, ücretli aboneleri için ayrı paylaşımlarda bulunabilecek.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz