Samsung Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, ilk yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli ‘Galaxy Z Roll’ için Avrupa’da marka hakları başvurusunda bulundu. Şirketin katlanabilir akıllı telefon ailesi ‘Galaxy Fold’a alternatif oluşturması beklenen ‘Galaxy Z Roll’un, 2022 yılından önce görücüye çıkarılabileceği tahmin edildi. 

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, son yıllarda özellikle katlanabilir akıllı telefon pazarında önemli atılımlarda bulundu. Şirket, birkaç sene boyunca üst üste yaptığı iyileştirmelerle ‘Galaxy Fold’ katlanabilir akıllı telefon ailesine yeni ürünler ekledi. Söz konusu pazarda özellikle Huawei ile ciddi bir rekabet içerisinde olan şirket, satış rakamlarında da belli bir oranda başarı elde edebildi. Teknoloji devinin, bir süredir yuvarlanabilir ekranlı bir telefon tasarımı üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Fakat bugüne kadar şirketten, konuya ilişkin somut bir hamle gelmişti. 

Kısa bir süre önce ise Samsung, ilk yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli ‘Galaxy Z Roll’ için Avrupa’da marka hakları başvurusunda bulundu. Şirketin, ‘Samsung Galaxy Z Roll’ markasının ticari haklarını almak için ‘Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO)’ne başvuru yaptığı belirtildi. Katlanabilir akıllı telefon ailesine eklenecek olan ‘Galaxy Z Fold 3’ ve ‘Galaxy Z Flip 3’ün ise Ağustos ayında tanıtılması bekleniyordu. Şirketin, ‘Galaxy Z Roll’ akıllı telefon modelini de 2022 yılından önce görücüye çıkarabileceği tahmin edildi. 

Yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri, ekranın tercihe göre genişlemesine olanak tanıyor

Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon

Diğer yandan; yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri, ekranın tercihe göre genişlemesine olanak tanıyor. Kullanıcılar, telefonu bir ucundan tutup çektiğinde ekran genişleyerek tablet ekranı boyutuna ulaşabiliyor. Akıllı telefon boyutuna geri dönülmek istenirse ise ekranın genişleyen kısmı, cihaz içine doğru kıvrılıyor. Bu da ekran boyutunu, eski haline geri döndürüyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Dünyanın İlk Çift Katlanabilir Ekran Modelini Tanıttı! 

Samsung, Exynos 2200 İşlemci Modelini Yılın İkinci Yarısında Tanıtmaya Hazırlanıyor! 

Akıllı Telefon Markalarının Avrupa Pazarındaki Kullanım Oranları Açıklandı: Samsung İlk Sırada! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz