meta-evden-calisma-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Meta, çalışanların ofise dönüş tarihini erteledi. Omicron sebebi ile hatırlatma dozu da şirket çalışanları için zorunlu kılındı. Bununla birlikte Meta, evden çalışma sürecini uzattı.

Geçtiğimiz dönemlerde ismini Meta olarak değiştiren Facebook, dünya genelinde 60 binin üzerinde çalışana sahip. Koronavirüs sebebi ile şirket, yaklaşık 2 senedir evden çalışmaya devam ediyor. Normal şartlarda 31 Ocak’ta ofislerin açılması beklenirken bu süre tekrar ertelendi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp platformlarının sahibi Meta, evden çalışma sürecini 28 Mart’a kadar uzattığını açıkladı. Çalışma koşullarında da esneklik sağlayacağını belirten şirket, çalışanların kalıcı olarak uzaktan çalışmayı seçebileceğini duyurdu. Ayrıca dileyen çalışanlar evden çalışma sürecini 3-5 ay süresince uzatabilecek.

meta-uzaktan-calisma-teknosafari

Meta İnsan Kaynakları Sorumlu Başkan Yardımcısı Janelle Gale, “Covid-19 ortamını göz önünde bulundurarak, çalışanlarımıza nasıl iş yapacakları konusunda seçim yapma olanağı sağlamak istedik” şeklinde konuştu. Buna göre, 28 Mart tarihinden sonra da uzaktan çalışmak isteyen çalışanlar, şirkete bu durumu iletecek. Talepte bulunan çalışanlar, 3-5 ay süre daha evden çalışma hakkına sahip olacak.

Ayrıca Apple, Haziran 2021 döneminde ofislere dönmeyi planlıyordu. Ancak şirket, Eylül, Ekim, Ocak ve Şubat olarak bu tarihleri her seferinde erteledi. Şimdi ise çalışanlar, 1 Şubat 2022 döneminde kademeli olarak yüz yüze çalışmaya başlamayı planlıyordu. Ancak Amerikalı teknoloji şirketi, bu karardan da vazgeçti.

İlginizi Çekebilir:

Obilet, 2021 yılında 16 milyon bilet satışı ve %200 büyüme yakaladı

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalışıyor

Sahibinden üzerinden Metaverse arsaları satılmaya başladı

Xiaomi, tam ekran parmak izi sensörü patenti aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz