zynga-take-two-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

GTA ve Red Dead Redemption gibi oyunları yapan Rockstar Games’in sahibi olan Take Two, mobil oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Zynga ‘yı satın alıyor.

Grand Theft Auto, Red Dead Redemption gibi oyunların yanında NBA 2K, Mafia, Max Payne gibi popüler oyunların ciddi bir bölümünün çatı şirketi olan Take Two Interactive, mobil oyun piyasasının en önemli isimlerinden biri olan Zynga’yı satın alacağını açıkladı.

Take Two, Zynga şirketini satın almak için 12.7 milyar dolar ödeme yapmayı kabul ettiğini duyurdu. Bununla birlikte şirketin tamamı, Take Two kontrolü altına geçiş yapacak. Devir işlemleri, 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak.

take-two-zynga-teknosafari

Zynga, mobil oyun dünyasının en popüler oyunlarından biri olan FarmVille gibi oyunların yaratıcısı. Bugün duyurulan satın alım işlemi ile birlikte şirket, Take Two bünyesinde çalışmalarına devam edecek. Ayrıca Zynga, 2010 yılında kurulan ve geçtiğimiz yıllarda ismini duyuran Peak Games şirketini 1.8 milyar dolar gibi bir fiyata satın almıştı. Yani dolaylı yoldan Peak Game de Take Two çatısı altında çalışmalarına devam edecek.

Yapılan anlaşmaya göre hem Take Two hem de Zynga içerisinde CEO olarak görev alan isimler, anlaşmadan gayet memnun gözüküyor. İki taraf da anlaşmanın iki şirketin de geleceğini olumlu yönde etkileyeceğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir:

Obilet, 2021 yılında 16 milyon bilet satışı ve %200 büyüme yakaladı

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalışıyor

Sahibinden üzerinden Metaverse arsaları satılmaya başladı

Xiaomi, tam ekran parmak izi sensörü patenti aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz