Instagram Hikaye Taslağı

Instagram, hikaye taslağı özelliğini kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlandığını duyurdu. Özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından kullanıcıların, tamamlanmamış hikayelerini taslak olarak kaydetmeye başlayabilecekleri ifade edildi.  

Sosyal medya devi Instagram, kısa bir süre içerisinde hikaye taslağı özelliğini kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlandığını duyurdu. Özelliğin platforma gelmesinin ardından kullanıcıların, tamamlanmamış hikayelerini taslak olarak kaydetmeye başlayabilecekleri ifade edildi. Şirket, hikaye taslağı özelliğinin tam olarak ne zaman platforma ekleneceğine ilişkin net bir açıklama yapmadı. Mobil uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi ise hikaye taslağı özelliğine erişim sağlamayı başardı ve resmi Twitter hesabı üzerinden özelliğin nasıl çalıştığına ilişkin ekran görüntüleri paylaştı.  

Aktarılan detaylara göre; yeni özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcılar, hikayeyi paylaşmadan hikaye oluşturma ekranından çıkış yapmaya çalıştıkları zaman yeni bir ‘Taslağı Kaydet’ seçeneği görmeye başlayacak. Söz konusu seçenek, halihazırda platformda bulunan ‘Sil’ ve ‘Tut’ seçenekleri arasında yer alacak. ‘Taslağı Kaydet’ butonuna basıldığında söz konusu hikaye, taslaklara kaydedilecek ve kullanıcılar, istedikleri zaman hikayeyi düzenlemeye veya paylaşmaya kaldıkları yerden devam edebilecek. Taslak olarak kaydedilen hikayeler, tamamen paylaşılana kadar başkaları tarafından görülenemeyecek. Kullanıcılar, hikaye taslaklarına ‘Film Rulosu’nun hemen üzerinde yer alan ‘Taslaklar’ butonundan erişebilecek.  

Instagram hikayeler taslağı özelliği, henüz hiçbir kullanıcının beğenisine sunulmadı 

Instagram Hikayeler Taslağı

Diğer yandan; Instagram hikayeler taslağı özelliği, deneme sürümü kullanıcıları da dahil olmak üzere henüz hiçbir kullanıcının beğenisine sunulmadı. Sosyal medya devinin, söz konusu özelliği bizzat duyurmuş olması nedeniyle gelecek haftalarda yaygın kullanıma açabileceği tahmin edildi. Hikaye taslağı özelliğinin; özellikle içerik üreticiler, işletmeler ve sosyal medya yöneticileri için hikayelerini mobil uygulamada stratejik olarak planlayabilecek olmaları açısından oldukça işlevsel olabileceği belirtildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp Kullanıcıları, Instagram Reels Videolarını Doğrudan Uygulama İçerisinde Oynatabilecek

Instagram, Hikayelerde Otomatik Altyazı Çıkartması Test Etmeye Başladı 

Instagram, ‘Live Rooms’ Özelliği ile Canlı Yayın Katılımcı Sayısını 4’e Çıkardı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz