WhatsApp Instagram Reels
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların Instagram Reels videolarını uygulama içerisinde doğrudan oynatmalarını sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından kullanıcıların, kendilerine gönderilen ‘Reels’ videolarını Instagram’a geçiş yapmak zorunda kalmadan doğrudan WhatsApp içerisinde oynatabilecekleri ifade ediliyor. Facebook’un, söz konusu hamle kendi bünyesindeki platformları daha entegre bir hale getirmeyi hedeflediği dile getiriliyor.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların Instagram Reels videolarını doğrudan uygulama içerisinde oynatabilmelerini mümkün kılan bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından kullanıcıların, kendilerine gönderilen ‘Reels’ videolarını Instagram’a ilerlemek ve geçiş yapmak zorunda kalmadan doğrudan WhatsApp içerisinde oynatabilecekleri ifade edildi. Facebook’un, söz konusu hamle ile kendi bünyesindeki platformları daha entegre bir hale getirmeyi hedeflediğinin de altı çizildi. Şirket, kısa bir süre önce benzer bir hamle yaparak Instagram ve Facebook uygulamalarının mesajlaşma hizmetlerini de birleştirmişti.  

Diğer yandan; ‘WABetaInfo’ tarafından keşfedilen özellik, Instagram üzerinden paylaşılan Reels videolarının YouTube videoları gibi WhatsApp’ın sohbet ekranında da oynatılabilmesini sağlayacak. Söz konusu özellik, yeni bir WhatsApp güncellemesi ile kullanıma sunulacak. Özelliği platforma ekleyecek olan güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Facebook tarafından yapılan uygulama entegrasyonu hamleleri, sıklıkla eleştiriliyor 

Facebook Uygulama Entegrasyonu

Öte yandan; Facebook tarafından yapılan uygulama entegrasyonu hamleleri, sıklıkla eleştiri oklarının hedefi haline geliyor. Veri gizliliği ve güvenliğine ilişkin şirketin adının karıştığı skandallar, kullanıcıların bu hamleleri tepkiyle karşılamasına neden oluyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar ve Arşivlenmiş Sohbetler İçin Yeni Özellikler Geliştiriyor

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi  

WhatsApp Uygulamasının Android Sürümüne, Video Sesi Kapatma Özelliği Geldi 

WhatsApp, Güncellenen Gizlilik Koşullarıyla İlgili Kullanıcılara Yeni Bir ‘Uyarı Mesajı’ Göndermeye Başlayacak 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz