Bitcoin Düşüşe Geçti
Okuma Süresi
2 dakika

Bitcoin, Elon Musk’ın artık Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıklamasının ardından yaşadığı yükseliş sonrası tekrar düşüşe geçti. Yüzde 4.7 gerilemeyle son 2 haftanın en düşük seviyesine inen popüler kripto para biriminin, güncel olarak 51 bin dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, kısa bir süre önce 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamış ve yakın bir gelecekte, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine Bitcoin, ciddi bir değer artışı yaşayarak üst üste rekor tazelemiş ve son olarak 60 bin dolar barajını aşmıştı. Popüler kripto para biriminin yaşadığı değer artışının ardından; elektrikli otomobil devinin, Bitcoin yatırımı ile otomobil satışlarından daha fazla gelir elde ettiği ifade edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası Tesla, yeni yatırım stratejisinin bir parçası olarak 24 Mart itibarıyla Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Şirketin kripto para birimlerine ilişkin paylaşımlarıyla sık sık gündeme oturan kurucu CEO’su Elon Musk, söz konusu gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu. Yapılan paylaşımda, “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabileceksiniz” ifadeleri kullanılmıştı. 

Aktarılan detaylara göre; bu paylaşım sonrası önemli bir yükseliş yaşayan Bitcoin, kısa bir süre önce tekrar düşüşe geçti. Yüzde 4.7’lik bir gerilemeyle son 2 haftanın en düşük seviyesine inen popüler kripto para biriminin, güncel olarak 51 bin dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi. Söz konusu düşüşün, daha önce uygulamaya konan teşvik paketi ile artan alışların geri çekilmesine bağlı olarak yaşandığı belirtildi.  

Bitcoin, Mart ayı başında 61 bin 742 dolar seviyesine ulaşarak rekor tazelemişti

Bitcoin Rekor

Diğer yandan; kripto para borsası Luno’nun Genel Müdürü Vijay Ayyar, Bitcoin’deki genel düşüş eğiliminin genel varlık sınıflarındaki değer hareketlerinden dolayı daha da şiddetlendiğine işaret etti. Mart ayı başında 61 bin 742 dolar seviyesine ulaşarak rekor tazeleyen Bitcoin, güncel olarak tüm zamanların en yüksek değerine göre yüzde 15’lik bir düşüş yaşamış oldu. Fakat popüler kripto para biriminin, geçen yıla göre yüzde 700’lük bir değer artışı yaşadığı dile getirildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı! 

Bir SpaceX Mühendisi, Dark Web Üzerinden Bitcoin Karşılığında Şirket Tüyolarını Sattığını Kabul Etti 

Bitcoin, 60 Bin Dolar Barajını Aşarak Rekor Tazeledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz