Instagram Hikayeye Link Ekleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya devi Instagram, hikayeye link ekleme özelliğini platformdaki tüm kullanıcıların hizmetine sunmak üzere test etmeye başladı. Güncel olarak yalnızca 10 binden daha fazla takipçiye sahip olan içerik üreticiler ve işletme hesapları, hikayelerine ‘Yukarı Kaydır’ özelliğiyle link bırakabiliyordu. 

Sosyal medya devi Instagram, hikayeye link ekleme özelliğini platformdaki tüm kullanıcıların beğenisine sunmak üzere test etmeye başladı. Şirket tarafından yapılan son testlerde ortaya çıkan özelliğin kullanıma sunulmasının ardından tüm kullanıcıların, bir ‘Çıkartma (Sticker)’ aracılığıyla hikayelerine link eklemeye başlayabileceği ifade edildi. ‘Yukarı Kaydır’ seçeneğiyle link bırakma özelliğinin ise belirli kriterleri karşılayan kullanıcılara özel kalmaya devam edeceğinin de altı çizildi. Güncel olarak kullanıcıların bu seçenek ile hikayelerine link bırakabilmeleri için 10 binin üzerinde takipçisi bulunan bir içerik üretici ya da işletme hesabına sahip olması gerekiyordu.  

Aktarılan detaylara göre; henüz test aşamasında olan özellik, şu anda yalnızca kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabiliyor. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından kullanıcıların, hikayelere eklenmiş bir linke erişmek için ilgili hikayedeki ‘Çıkartma’ya tıklamalarının yeterli olacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte kullanıcıların, linkli çıkartmalara sahip hikayelere yanıt verebileceği dile getiriliyor. Güncel olarak kullanıcılar, ‘Yukarı Kaydır’ seçeneğiyle link bırakılan hikayelere doğrudan ‘DM’ yoluyla yanıt veremiyor.  

Hikayeye ‘Sticker’ ile link ekleme özelliği, yanlış ve asılsız bilgi akışını azaltmayı hedefleyecek 

Hikayeye Sticker Link Ekleme

Diğer yandan; Instagram, yapılan erken aşama testlerde kullanıcıların özelliği nasıl kullandığına ilişkin verileri gözlemleyecek. Hikayeye ‘Sticker’ ile link ekleme özelliği, yanlış ve asılsız bilgi akışını azaltmayı hedefleyecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram, Ana Sayfa’da ‘Önerilen Gönderiler’ Özelliği Test Ediyor

Twitter, ‘iOS’ Sürümüne Instagram Hikayelerde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Ekledi! 

Cristiano Ronaldo, Instagram’da 300 Milyon Takipçi Sayısına Ulaşan İlk Kullanıcı Oldu! 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz