Instagram Hikayelerde Tweet Paylaşma
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, ‘iOS’ sürümüne Instagram hikayelerde ‘tweet’ paylaşma özelliği eklediğini duyurdu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcıların, artık Instagram hikayelerinde bir ‘tweet’ paylaşmak için ekran görüntüsü almak zorunda kalmayacakları ve uygulamada ‘tweet’lerdeki ‘Paylaş’ menüsüne yeni bir ‘Instagram Hikayeler’ seçeneği ekleneceği kaydedildi.  

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, ‘iOS’ sürümüne Instagram hikayelerde ‘tweet’ paylaşma özelliği eklediğini duyurdu. Söz konusu özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından uygulamada, ‘tweet’lerdeki ‘Paylaş’ menüsüne yeni bir ‘Instagram Hikayeler’ seçeneği eklendiği belirtildi. Kullanıcıların artık, Instagram hikayelerinde bir ‘tweet’ paylaşmak için ekran görüntüsü almak zorunda kalmayacaklarının da altı çizildi. Şirket, yaşanan gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım aracılığıyla duyurdu. Paylaşımda, yeni özelliğe ilişkin ekran görüntülerine de yer verildi ve “Lütfen Instagram hikayelerinizde tweet’lerin ekran görüntülerini paylaşmayı bırakın. Artık iOS sürümünde, tweet’leri doğrudan paylaşabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.  

Aktarılan detaylara göre; iOS platformundaki Twitter kullanıcılarının, söz konusu özelliği kullanabilmek için her ‘tweet’in altında yer alan ‘Paylaş’ butonuna tıklaması gerekiyor. Bu menüye eklenen ‘Instagram Hikayeler’ seçeneğine dokunulduğunda ise uygulama, kullanıcıları doğrudan Instagram’daki hikaye düzenleme ekranına yönlendiriyor. Güncel olarak Instagram hikayelerinde paylaşılan ‘tweet’ler, interaktif bir unsur haline gelmiyor ve diğer kullanıcılar, ‘tweet’ üzerine tıklayarak Twitter’daki orijinal sayfaya ilerleyemiyor.  

Twitter, Instagram hikayede ‘tweet’ paylaşma özelliğini geçen yılın sonlarında test etmeye başlamıştı 

Instagram Hikayede Tweet Paylaşma

Diğer yandan Twitter, Instagram hikayede ‘tweet’ paylaşma özelliğini 2020 yılı sonlarında test etmeye başlamıştı. Bu gelişmeden yaklaşık 6 ay sonra özellik, platformun ‘iOS’ sürümüne entegre edildi. Özelliğin ne zaman ‘Android’ platformuna geleceği ise henüz bilinmiyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Instagram ve Snapchat Hikayelerinde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Getiriyor

Twitter’ın İçerik Üreticilerine Maddi Destek Sağlayan ‘Bahşiş Kutusu’ Özelliği Yayınlandı

Twitter Kullanıcıları, Artık ‘Fleets’ Paylaşımlarına Çıkartma ve GIF Ekleyebiliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz