Tinder Bağlantıları Engelle

Tinder, kullanıcıların rehberlerindeki kişileri uygulamada görmemek için telefon numarası bilgisini baz alarak engelleyebilecekleri ‘Bağlantıları Engelle’ isimli yeni bir özellik getirdiğini açıkladı. Kullanıcıların bu sayede, eski sevgililerini veya rehberlerinde yer alan ve platformda karşılaşmak istemedikleri diğer kişileri uygulama içerisindeki bir engel listesine ekleyebilecekleri belirtildi.  

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, kullanıcıların rehberlerindeki kişileri uygulamada görmemek için telefon numarası bilgisini baz alarak engelleyebilecekleri ‘Bağlantıları Engelle’ isimli yeni bir özellik getirdiğini duyurdu. Söz konusu özellik ile kullanıcıların, telefon rehberlerinde bulunan kişileri uygulamada görmelerinin önüne geçebileceği belirtildi. Bu sayede, eski sevgililerin veya rehberde yer alan ve platformda karşılaşılmak istenmeyen diğer kişilerin uygulama içerisindeki bir engel listesine eklenebileceği ifade edildi.  

Şirket, uygulama içerisindeki engel listesine eklenen kişilerin engelleyen kullanıcıları platformda göremeyeceğine işaret etti. Benzer şekilde; kullanıcının kendisinin, engellenen kişiyi uygulamada görmeyeceğinin de altı çizildi. Bununla birlikte, henüz Tinder’a girmemiş ve rehberde yer alan kişilerin de uygulama içerisinden engellenebileceği belirtildi. Platform, bu sayede olası bir sürprizin önüne geçileceğini dile getirdi.  

Tinder rehberdeki kişileri engelleme özelliği, iş arkadaşları veya aile üyeleri için de kullanılabilir 

Tinder Rehberdeki Kişileri Engelleme

Diğer yandan; özelliğe, ‘Profil Ayarları’ menüsünden erişilebiliyor. Tinder; özelliğin yalnızca eski sevgililer için değil, aile üyeleri, iş arkadaşları veya yöneticiler için de kullanılabileceğine işaret ediyor. Yapılan duyuru sonrası ise birçok Tinder kullanıcısının, rehberdeki kişileri engelleme özelliğinin partnerleri aldatmak için kullanılabileceğinden endişe ettiğini dile getirdiği ifade ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tinder Nasıl Kullanılır? Tinder Ne İşe Yarar?

Tinder, Sosyal Mesafe Sürecinden Etkilenmedi: Beklentilerin Aksine, COVID-19 Sonrası Kullanıcı Aktifliği Artış Gösterdi  

Tinder, ‘Yüz Yüze’ İsimli Yeni Bir Özelliği Bünyesine Ekledi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz