Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, bünyesine bir alışveriş özelliği daha ekliyor. Instagram geçen aylarda kullanıma sunduğu Reels ve IGTV bölümlerine de alışveriş araçları ekleyeceğini açıkladı.

Facebook çatısı altında bulunan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram sürekli olarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Şirket bu bağlamda kullanıcı geri bildirimlerine oldukça önem veriyor. Hem kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik hem de platformu daha kolay kullanabilmek adına birçok yeniliği bünyesine katan Instagram son aylarda eklediği alışveriş özellikleriyle de dikkat çekiyor. Şirket son olarak 30 Temmuz’da “Shop” özelliğini tüm dünya genelinde hizmete sunmuştu. Instagram şimdi ise alışverişi IGTV ve Reels ’e getirmek için çalışmalara başladı. 

Instagram, özellikle pandemi döneminde kullanım oranı oldukça artan online alışveriş durumlarını kendi platformunu da entegre etmek istiyor. Şirket markaların ve Infuencer’lar için daha fazla gelir kaynağı oluşturmak adına alışveriş araçlarını Reels ve IGTV’ye ekleyecek. Normalde ana gönderilerde kullanılabilen alışveriş araçlarını IGTV ve Reels için de getirmek isteyen şirket bu şekilde hem uzun hem de kısa video içerikleri hazırlayanları da memnun edeceğe benziyor. Elbette ki Reels ve IGTV ‘ye eklenecek alışveriş araçları hem sponsorlu hem de sponsorsuz içerikler için kullanılabilecek. 

Instagram Alışveriş Araçlarını ilk olarak IGTV ‘ye ekledi, Reels Test Aşamasında

Instagram alışveriş araçları özelliğini şu an için ilk olarak IGTV ’ye getirdi. Tüm dünya genelinde yayınlanan özelliğin Reels içinse hala test aşamasında olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Instagram, ayrıca IGTV için reklam özelliğini de denemeye başladı. Geçen aylarda da gündeme gelen özellik için şirket, reklamlardan elde edilen gelirlerin içerik üreticileriyle de paylaşılacağını ve IGTV içerik üreticileri için yeni bir gelir kapısı olacağını belirtmişti. 

Instagram’ın alışveriş araçlarını artık IGTV ve Reels için getirmesiyle beraber, platformun ana işlevinin alışveriş olduğu apaçık ortaya çıkmış oluyor. Kullanıcılar kısa süre sonra IGTV ve Reels’e de videoya etiketlenen ürünler görmeye başlayacak. 

İlginizi Çekebilir:

Instagram Yeni Mağazalar Sekmesini Bazı Kullanıcılarda Test Ediyor

İlk Online ‘House of Instagram’ Etkinliği, Türkiye’de Gerçekleştirildi 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz