F8 Geliştiriciler Konferansı iptal edildi

Dünyanın son dönemde konuştuğu Coronavirüs tekrardan bir etkinliğin iptal edilmesine sebep oldu. Facebook şirketinin her yıl düzenlediği F8 Geliştiriciler Konferansı, Coronavirüs yüzünden iptal edildi. 

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve dünyaya yayılan ölümcül hastalık Coronavirüs tehlike yaratmaya ve sosyal hayatı etkilemeye devam ediyor. Kısa süre içerisinde Çin dışına çıkan ölümcül Coronavirüs birçok sosyal etkinliğin iptal edilmesine sebep olduğu gibi insanları da korkutuyor. En son İtalya’ya sıçrayan Coronavirüs, İtalya’da birçok sosyal etkinliğin iptal edilmesine sebep olmuştu. Hatta Corona yüzünden İtalya’nın ünlü Venedik Karnavalı bile iptal edildi. İnsanları korkutmaya ve sosyal birçok etkinliğin iptal edilmesine sebep olan Coronavirüs bu sefer Facebook’un bir etkinliğinin iptal edilmesine sebep oldu. Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı bu sene Coronavirüs sebebiyle iptal edildi. 

Facebook’un her yıl düzenlediği F8 Geliştiriciler Konferansı bu sene Corona yüzünden iptal edilen etkinliklerden biri oldu. Ama Facebook birçok teknoloji firmasının son dönemde yaptığı gibi, iptal edilen bu konferansı internet üzerinden gerçekleştireceklerini belirtti. Son dönemde fiziksel etkinliklerini iptal edip, internet üzerinden etkinlik gerçekleştiren tek şirket Facebook değil. 

Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı bu sene internet üzerinden gerçekleştirilecek.

F8 Geliştiriciler Konferansı iptal edildi

Honor yeni telefonları 9X, View 30 Pro’yu ve ilk bilgisayarı Magicbook 14’ü internet üzerinden tanıtmıştı. Daha öncede Xiaomi yeni amiral gemisi Mi 10 ve Mi10 Pro modellerini internet üzerinden tanıtmıştı. Son dönemde yüksek tehlike arz eden Coronavirüs etkisi dışında, çok daha düşük maliyetli olması sebebiyle birçok firma da bu etkinlik anlayışına doğru ilerliyor.

Facebook, F8 etkinliğinin iptal edilmesi konusunda ”F8 Geliştiriciler Konferansı’nın oluşmasında yardım eden herkesin güvenliğini korumak amacıyla bu sene düzenlenecek olan F8 Geliştiriciler Konferansı iptal edildi’’ açıklamasında bulundu. Facebook’un Geliştirici Platformları ve Programları Direktörü Konstantinos Papamiltiadis, F8 Geliştiriciler Konferansı’nın iptal edilmesi hakkında ‘’Geliştirici ortaklarının ve F8 etkinliğinin oluşması için yardımcı olan herkesin sağlığının korunması amacıyla zorda olsa bu kararı verdik. Bu sene F8 Geliştirici Konferansı bu sene fiziksel etkinlikler yerine, canlı yayın ve videolar ile bu sene F8 Geliştirici Konferansını gerçekleştirmeyi planlıyoruz’’ açıklamalarında bulundu. Facebook tarafında açıklamada son olarak gelecek sene düzenleyecekleri F8 Geliştiriciler Konferansı’nı heyecanla beklediklerini söyledi. 

Apple Hissedarlar Toplantısı

Honor, yeni bilgisayarı MagıcBook 14 ve 15’i tanıttı

Honor View 30 Pro ve Magic Earbuds tanıtıldı