Salı, Eylül 22, 2020
Ana Sayfa Dijital Instagram Yeni Mağazalar Sekmesini Bazı Kullanıcılarda Test Ediyor

Instagram Yeni Mağazalar Sekmesini Bazı Kullanıcılarda Test Ediyor

Instagram Yeni Mağazalar sekmesini küçük bir kullanıcı grubuyla test ediyor. Özellik, işletmeler için bir dizi yenilik getirecek

Instagram kullanıma girdiği günden bu yana diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi birçok güncelleme aldı ve bu güncellemeler devam ediyor.

Instagram’ın çatı kuruluşu Facebook, son dönemde işletmelere yönelik birçok adım attı. Sahip olduğu platformların ticari gücünü artırmak isteyen şirket, bu kapsamda işletmelere sunduğu imkanları da artırıyor.

Bu çalışmalara bağlı olarak şirket, Instagram ‘a yeni Mağazalar sekmesini eklemeye hazırlanıyor. Özellik ile şu anda Instagram shop özelliği onaylanmış mağazaların ürünleri listeleniyor.

instagram mağazalar sekmesi

Instagram Mağazalar sekmesi, testte bulunan kullanıcıların ekranlarında yukarıdaki gibi bir alışveriş çantası şeklinde uygulama içine yerleştirilecek.

Şirket, Instagram Mağazalar sekmesi ile e-ticareti uygulamada daha büyük bir odak haline getirmeyi hedefliyor. COVID-19 pandemisinden dolayı e-ticaret satışları hiç olmadığı kadar zirveyi görmüştü. Butik satıcılar için bu özellik çok iyi bir fırsat olacak. Aynı zamanda Facebook ve Instagram için yeni birer gelir kapısı olacak.

Son yapılan araştırmaya göre Amerika’da online satışların Mart 2020’de %25 oranında arttığı gözlemleniyor. E-Ticaret perakendecilerinden gelen istatistiklere göre Amerika ve Kanada’da yıldan yıla e-ticaret satışları %34 oranında atarken sipariş sayısında ise yıldan yıla %52 oranında artış olduğu gözlemleniyor. Bu durum Türkiye için de benzer şekilde. Türkiye’de de pandemi sonrasında e-ticarette ciddi artış yaşandı.

E-ticaretteki bu artışa en büyük katkı yapan kategori ise market alışverişi olarak öne çıkıyor. COVID-19 pandemisinden dolayı evlerinden çıkmak istemeyen insanlar, tüm market alışverişlerini online üzerinden gerçekleştirdi. Analistler arasındaki genel fikir birliği ise pandemi döneminden sonra bile alışverişlerin büyük ölçüde bu şekilde devam edeceği yönünde. Tüketici online alışverişi deneyip memnun kaldığında artık evden alışveriş yapmanın rahatlığını fark ediyor.

Bu nedenle Facebook şirketinin e-ticarete giriş yapması iyi bir zamanlama gibi görünüyor. Tüm KOBİ’lerin, platforma başvuru yaparak ürünlerini doğrudan Instagram kitlesine satabilmesi, Instagram’ı büyük bir e-ticaret merkezi haline dönüştürmeyi hedefliyor.

Facebook Pay’in Yaygınlaşması

Bu adımın bir sonrası ise Facebook Pay’in yaygınlaşması olacak ve bu da kullanıcıların uygulama içinde tek tıklamayla ürünleri satın almalarını kolaylaştıracak. Facebook bu konuda çalışmalarına da devam ediyor. Facebook Pay ile Instagram’da kullanıcılar gönderilere ve hikayelerdeki ürüne kolaylıkla dokunarak satın alma yapabilecek.

facebook pay

Instagram’daki Yeni Mağazalar sekmesi bu işin küçük ama önemli bir noktası olacak gibi duruyor. Bu özellik, her ay 1 milyardan fazla kişi tarafından ziyaret edilen Instagram uygulamasında ürünlerini pazarlayan markalar ve satıcılar için çok önemli bir fırsat olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram, Yorum Sabitleme Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram Reels Özelliğini, Keşfet’te Öne Çıkaracak

Instagram Yeni Haber Kaynağı Olacak!

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Riot Games ile Türkiye’nin İlk Dijital Espor Müzesi Açılıyor

Riot Games, oyunseverleri esporun ilk dijital müzesini beraber oluşturmaya ve 40 gün sürecek dijital etkinliklere katılmaya davet ediyor. 25 Eylül Cuma günü ön elemeyle...

iOS 14.2’nin İlk Açık Betası Yayınlandı

Apple, geçen hafta iPhone kullanıcılarına iOS 14 güncellemesini sundu. Cupertino merkezli şirket iOS 14.2 ’nin ilk açık beta sürümünü de dün yayınladı. Yayınlanan yeni...

Bethesda, 7.5 Milyar Dolar Karşılığında Microsoft Tarafından Satın Alındı 

Microsoft, Bethesda ve şirketin çatı kuruluşu olan ZeniMax Media’yı 7.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Söz konusu satış ile birlikte teknoloji devi, Xbox için bünyesine 9 oyun stüdyosu daha...

Yazar Buket Uzuner, Netflix’in ‘Atiye’ Dizisine İntihal Davası Açtı

Ünlü yazar Buket Uzuner, ikinci sezonu 10 Eylül tarihinde yayınlanan ‘Atiye’ isimli Netflix Türkiye orijinal dizisine intihal davası açtığını açıkladı. Uzuner, 2015 yılında yayımladığı...

‘Hades’ Adlı Oyun, Dünya Çapında Bir Milyon Kopya Sattı

'Supergiant Games' tarafından geliştirilen 'Hades', erken erişim sürümüyle oyun-severlerin beğenisine sunuldu. Stüdyo, 'Hades' oyununun dünya genelinde bir milyon adet kopya sattığını açıkladı. "Supergiant Games", erken...