Okuma Süresi
1 dakika

Facebook çatısı altında bulunan Instagram’a, yeni bir özellik gelecek. Şu an test aşamasında olan özellik, Instagram mesajlarını daha renkli ve eğlenceli bir hale getirecek.

Facebook, hem WhatsApp hem Instagram için sık sık iyileştirmeler ve güncellemeler geliştiriyor. Platformlara yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarını memnun etmeyi planlayan Facebook’un Instagram mesajlar için yeni bir özelliği test ettiği belirtildi.

Facebook, Instagram’ın sevilen özelliklerini kendi bünyesine eklemeye devam ederken Instagram’ı da es geçmiyor. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’a yeni getirilecek özellik ise platformun mesajlar bölümünü ilgilendiriyor. Facebook Messenger’da olduğu gibi artık Instagram, mesajlar bölümünde kullanıcılara uygulamayı daha kişiselleştirilebilir bir ortam sunacak. Messenger’ın kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen özelliği, sohbet rengini değiştirebilme imkanı, Instagram mesajlar bölümünde de farklı renk alternatifleriyle kullanılabilecek.

Instagram mesajları daha renkli bir hale getirecek olan yeni özellik, ters mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından paylaşıldı. Test aşamasında olan özellik, kullanıcılara sohbetlerde renk belirleme imkanı sunacak. Instagram mesajlara eklenecek özelliğin çalışma şeklinin Facebook Messenger’la aynı olması bekleniyor. Kullanıcılar sağ üstte yer alan ‘kişiye özel sohbet ayarları’ndan her bir konuşma için ayrı bir renk tanımlaması yapabilecek.

Test aşamasında olan yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.