Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalDijital Sağlık ve İyilik Uygulaması Help Steps ‘te 146 Milyar Adım ve...

Dijital Sağlık ve İyilik Uygulaması Help Steps ‘te 146 Milyar Adım ve 2914 Dünya Turu Atıldı

Dijital sağlık ve iyilik uygulaması olarak anılan Help Steps adım atma rekoru kırdı. Hayata geçtiği 2020’den bu yana toplamda 146 milyar adım atılan uygulamada, söz konusu adım sayısıyla 40.075 km olan dünyanın çevresini 2914 kez dolaşılmış oldu. 

Sağduyu ve sağlık uygulaması Help Steps, diğer sağlık ve spor uygulamaları gibi gün içinde attığınız adımları sayıyor ancak onlardan farklı olarak burada attığınız adımların mali bir değeri bulunuyor. Hareketsizleşen bir toplum ve obezite gibi önemli sağlık sorunlarını da göz önüne alarak insanları daha çok yürümeye ve adım atmaya teşvik eden uygulama aynı zamanda birçok bireysel yararlanıcıya da umut ışığı oluyor. Şimdiye kadar Help Steps kullanıcıları sayesinde 14 engelli cihazı ihtiyaç sahibi bireylere ulaştı. Kulanıcılar, 2020 yılından bu yana, toplam 146 milyar adım atarak 2914 kez dünyayı dolaşmış oldu. Kullanıcılar aynı zamanda attıkları adımlarla 34 STK’ya da destekte bulundu. 

“146 milyar adım sayısız iyilik”

Help Steps Kurucusu ve CEO’su,  “Uygulama kısa sürede 180 ülkeden 1.3 milyon kullanıcıya ulaştı ve kullanıcı sadakat oranları da oldukça yüksek. Help Steps sayesinde, insanların hem kendi bedenine hem kendi ruhuna hem de başka hayatlara dokunma fırsatımız oldu. Kuruluşundan bugüne atılan her adım sayısız kez iyiliğe dönüştü. Şimdiye kadar 146 milyar adımla birlikte 34 STK’ya  düzenli destek sağladık ve sağlamaya da miktarı arttırarak devam ediyoruz. Bu yıl 8; toplamda ise 14 bireysel kampanya hedefi tamamladık. Bu hedeflerde ihtiyaçlı çocuklarımıza engelli puseti ve akülü sandalye teslim ettik. 2022 için hedefimiz bu iyilik-sağlık hareketini dünya çapında sürdürülebilir kılmak var” dedi.

Help Steps nedir?

1.3 milyon kullanıcıya ulaşan ve kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirirken bu hedefi iyilik motivasyonuyla da destekleyen bir uygulama olan Help Steps, ücretsiz olarak tüm akıllı telefonlara indirilebiliyor. Help Steps sayesinde gün içinde atılan her adım sistemdeki reklamlar, sponsorluklar ve market sayesinde mali bir değere dönüşüyor ve sistemde yer alan birçok farklı kampanya için destek sağlıyor. Help Steps uygulaması içinde şu an için 34 farklı sivil toplum kuruluşu bulunuyor. TEMA, Ahbap, SMA-Der, KAYD, Haçiko, Melekler Şehri, TEGV, TOFD, Kızılay, TEV, UCİM, UNICEF gibi tanınmış sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra daha birçok dernek, spor kulübü ve yararlanıcıya adım aktarılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

En İyi 10 Sağlık Uygulaması – Android & iOS

Dünya Sağlık Örgütü iOS ve Android için Ücretsiz Yoga Uygulaması Yayınladı: mYoga

Adımların Beşiktaş’a Yardım Olsun – Beşiktaş Help Steps Uygulaması #BırakmamSeni:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR