Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalInstagram, Reels İçin Remix Özelliğini Kullanıma Sundu! 

Instagram, Reels İçin Remix Özelliğini Kullanıma Sundu! 

Instagram, ‘Reels’ için ‘Remix’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Kullanıcıların, ‘Remix’ özelliği sayesinde mevcut ‘Reels’ videosuyla yan yana olacak şekilde kendi ‘Reels’ videosunu oluşturabileceği ifade edildi.  

Sosyal medya devi Instagram, ‘Reels için ‘Remix’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Live Rooms’, ‘Hikayeler’de anket, ‘Hikayeler’de soru ve ‘Artırılmış Gerçeklik’ gibi interaktif özelliklerin insanların Instagram deneyimlerinin önemli bir parçası haline geldiğini vurgulayan Instagram, ‘Remix’ özelliği ile kullanıcılara yeni trendler ve içerik üreticileriyle etkileşimde bulunmak ve yaratıcı içerikler üretmek için yeni yollar sunmayı amaçladığına işaret etti. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, ‘Remix’ özelliği sayesinde mevcut ‘Reels’ videosuyla yan yana olacak şekilde kendi ‘Reels’ videosunu oluşturabilecek. Bununla birlikte, sadece yeni yüklenen ‘Reels’ videoları üzerinden ‘Remix’ özelliği kullanılabilecek.  

Özelliği deneyimleyebilmek için kullanıcıların, beğendikleri bir ‘Reels’ videosu bulmaları ve üç nokta ikonundan menüye girerek ‘Remix this Reel’ seçeneğine tıklaması gerekecek. Bu aşamadan sonra ekran, bir tarafta orijinal ‘Reels’ videosu olacak şekilde ikiye bölünecek ve kullanıcılar, burada karşılıklı olarak kendi ‘Reels’ videolarını çekebilecek. Kaydettikten sonra ses ayarları ve düzenlemeleri yapılan videolar, kullanıcıların tercihine bağlı olarak paylaşılabilecek.  

Instagram, ‘Reels’ özelliğini geçen yılın Ağustos ayında kullanıma sunmuştu

Instagram Reels

Diğer yandan; Instagram, geçen yılın Ağustos ayında Reels’ isimli kısa süreli ve düzenlenebilir video özelliğini kullanıcı beğenisine sunmuştu. Kullanıcılar, ‘Reels’ özelliği üzerinden ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak TikTok benzeri 15 saniyelik videolar çekebiliyor ve bu videoları düzenleyebiliyordu. ‘Reels’ videoları ayrıca, gönderi veya hikaye olarak paylaşılabiliyordu. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram, ‘Reels’ İsimli Kısa Video Özelliğini Kullanıma Açtı! 

Instagram IGTV ve Reels’e Alışveriş Özelliğini Ekliyor

Instagram Reels Özelliğini, Keşfet’te Öne Çıkaracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR