instagram-ucretli-abonelik-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Instagram, geçtiğimiz aylarda ücretli abonelik üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Bugün ise ücretli abonelik fiyatları belli oldu.

Hiç şüphesiz Instagram, küresel çapta en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Hatta bazı bölgelerde yetkililer, ‘yüksek takipçili’ hesap sahiplerine özel indirimler bile sunmaya başladı. Bununla birlikte Meta, Instagram ücretli abonelik üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Instagram sayfaları, şu anda yalnızca reklamlar ile gelir elde edebiliyor. Birçok platformda içerik üreticileri, ücretli abonelik gibi sistemler ile ek gelir kaynağı elde edebiliyor. Meta, Instagram için de benzeri bir uygulama üzerinde çalışıyor.

instagram-ucretli-abonelik-fiyatlari-teknosafari

Çevrimiçi platformlarda içerik üreticileri, çoğunlukla reklamlar üzerinden gelir elde ediyor. Bununla birlikte birçok platform, içerik üreticilerini desteklemek adına ek gelir kaynakları üzerinde çalışıyor. Şimdi ise Instagram, ücretli abonelik seçeneğini denemeye başladı.

Şimdilik yalnızca ABD içerisindeki kullanıcılar için yayınlanan ücretli abonelik sistemi, içerik üreticilerine ücretli abone olma imkanı tanıyacak. Böylece içerik üreticileri, abonelerine özel içerikler de sunabilecek. Ayrıca Instagram, bu aboneliklerden herhangi bir komisyon almayacak. Yani gelirler doğrudan içerik üreticilerine aktarılacak.

Paylaşılan bilgilere göre, 4 farklı abonelik çeşidi olacak. Tüm aylık abonelikler için 10.99 TL fiyat etiketi belirlenmiş. Ancak bu abonelik paketlerinin içerikleri konusunda henüz bilgi bulunmuyor. Rozetler ise 10.99 TL, 22.99 TL ve 54.99 TL fiyat etiketlerine sahip olacak.

İçerik üreticileri, ücretli aboneleri için özel paylaşımlar ve yayınlar yapabilecek. Bu da ücretli aboneler için ek bir motivasyon olurken, içerik üreticileri için de ek gelir kaynağı haline gelecek.

İlginizi Çekebilir:

İBB, Yürü be İstanbul ile 1000 Adım Atanlara Kahve Ismarlayacak

Avrupa Ülkeleri Evsel Atık Konusunda Birinci Sırada

Popüler Oyun Serilerinin Koleksiyon Setleri Ne Kadar Ediyor?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz