bitmart-hack-200-milyon-dolar-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kripto para borsaları, siber saldırılar için gözde haline gelmiş durumda. BadgerDAO ardından Bitmart hacklendi. Bitmart borsasından, 200 milyon dolar değerinde kripto varlık çalındı.

Kripto para borsaları, büyük kitlelere eriştikçe siber saldırılar için de gözde bir hedef haline geliyor. Bununla birlikte birçok kripto para borsası hack haberleri ile gündem oluyor. Bugün paylaşılan bilgilere göre Bitmart, siber saldırıya uğradı. Bitmart saldırısı sonucu 200 milyon dolar değerindeki kripto varlık çalındı.

Bitmart, son dönemlerde 300 milyon dolar değerinde yatırım almıştı. Bu yatırımlar ile büyümesini hızlandıran borsa, siber saldırganların da dikkatini çekmiş. Platform, çok bilinmese de henüz yeni çıkan kripto varlıkların ilk listelendiği borsalardan biri olarak ilgi görüyordu. Ayrıca Bitmart, ödeme ve blok zinciri projeleri ile geçtiğimiz aylarda 300 milyon dolar civarında yatırım almıştı.

bitmart-hack-siber-saldiri-teknosafari

Kripto para borsaları birçok hizmet ile kullanıcıları mutlu etse de, güvenlik konusunda sınıfta kalabiliyor. Geçtiğimiz günlerde hacklenen BadgerDAO ardından Bitmart da benzeri bir saldırının kurbanı oldu. Saldırganlar, 200 milyon dolar zarara neden oldu.

Blok zinciri güvenlik firması Peckshield, Ethereum ağı üzerinden 100 milyon dolar, Binance üzerinde de 96 milyon dolarlık kripto varlık transferi tespit ettiğini açıkladı. Varlıklar, BNB, Safemoon, BPay, BabyDoge, FLoki gibi 20 üzerinde coin olarak yapılmış.

Saldırının ardından Bitmart, kullanıcıların paralarını çekmesini durdurdu ve gerekli adımların atılacağını duyurdu. Bu hack olayı, kullanıcılara nasıl yansıyacak henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

İTÜ Big Bang Startup etkinliği ile girişimciler, 458 milyon TL ödül ile buluştu

Apple Music 2021 yıl sonu listeleri paylaşıldı

Oppo Reno 7 serisi, 15 dakikada tamamen tükendi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz