Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaDijitalYouTube, 2010 Yılından Bu Yana İlk Kez ‘Rewind’ Videosu Yayınlamayacağını Açıkladı

YouTube, 2010 Yılından Bu Yana İlk Kez ‘Rewind’ Videosu Yayınlamayacağını Açıkladı

YouTube, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla bu yıl ‘Rewind’ videosu yayınlamayacağını duyurdu. Şirketin, 2010 yılından beri ilk kez bir yılı ‘Rewind’ videosu hazırlamadan atlayacağı ifade edildi.  

Popüler video platformu YouTube, her yıl sonunda o yılın trendlerine ilişkin görüntülerden oluşan ve videolardan alınan en önemli anları içeren birRewind’ videosu yayınlıyordu. Fakat sosyal medya devi, bu yılın ‘Rewind’ videosuna ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Şirket; resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bu yıl ‘Rewind’ videosu yayınlamama kararı aldıklarını duyurdu. Yapılan açıklama sonrası; YouTube’un, 2010 yılından beri ilk kez bir yılı ‘Rewind’ videosu hazırlamadan atlayacağı ifade edildi. 

Diğer yandan şirket; “2020” başlığı ile yayınlanan açıklamasında, 2010 yılından bu yana her yılı, o yılın en etkili içerik üreticilerine, videolarına ve trendlerine geri dönüp bakmalarını mümkün kılan bir ‘Rewind’ videosu ile kapattıklarına işaret etti. 2020 yılının ise diğer yıllardan farklı olduğunu vurgulayan sosyal medya devi, farklı değilmiş gibi davranmanın doğru gelmediğini ve bu yıl ‘Rewind’a küçük bir ara verme kararı aldıklarını belirtti.  

YouTube, açıklamasına içerik üreticilere teşekkür ederek devam etti

YouTube İçerik Üreticilere Teşekkür

Daha sonra YouTube, açıklamasına pandemi yılında izleyicileri eğlendirdikleri ve zorluklarla baş etmelerine yardımcı oldukları için içerik üreticilere teşekkür ederek devam etti: “Biliyoruz ki 2020 yılında yaşanan birçok iyi şey, sizin tarafınızdan yaratıldı. İnsanları neşelendirecek, zorluklarla mücadele etmelerine yardım edecek ve onları güldürecek yollar buldunuz. Zor bir yılı, daha iyi bir yıl haline getirdiniz. Fark yarattığınız için teşekkürler.”  

Yapılan açıklama sonrası; özellikle sosyal medyada birçok kullanıcı, kimsenin 2020’yi hatırlamak istemeyeceğine işaret ederek YouTube tarafından yapılan hamlenin anlamlı olduğunu dile getirdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook’tan YouTube’a Karşı Reklam Hamlesi

YouTube, Video Kalitesi Ayarlama Sekmesinde Yeni Bir Menüyü Test Ediyor 

YouTube’un En Çok İzlenen Videosu Baby Shark Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR