Doktorum Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kimi zaman sağlımızla alakalı aklımıza takılanları anlık olarak öğrenme ihtiyacı hissediyoruz. Hastaneye gitmeye vakit yaratamadığımız, özellikle pandemi döneminde bir sağlık kuruluşuna gitmemeyi tercih ettiğimiz veya randevu almakta zorlandığımız bu dönemde yine mobil uygulamalar ön plana çıkıyor. Bu uygulamalardan biri de ‘Doktorum’. Peki Doktorum uygulaması nedir? Doktorum nasıl kullanılır? Doktorum uygulamasında nasıl soru sorulur? Doktorum uygulaması ücretli mi? 

Vaktimizin kısıtlı olduğu zamanlarda veya anlık durumlarda mobil uygulamaların yaşattığı kolaylığı hepimiz biliyoruz. Teknoloji geliştikçe pek çok işimizi bu uygulamalar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri de sağlık. Hastaneye gitmeden sağlımızla alakalı bir kaygımızı doktora sorabilmek, öneri ve tavsiye alabilmek, tahlil sonuçlarımızı gösterebilmek mümkün. Tekno Safari Editörleri olarak bu kolaylığı yaşayabileceğiniz Doktorum uygulaması ile karşınızdayız. İşte kullanıcıya sunduğu avantajları ve dezavantajları ile Doktorum uygulaması nedir? Doktorum nasıl kullanılır? Doktorum uygulamasında nasıl soru sorulur? Doktorum uygulaması ücretli mi? 

Doktorum Uygulaması Nedir? 

Doktorum Uygulamasında Nasıl Soru Sorulur?

Doktorum uygulaması; farklı branşlarda doktorları içeren, soru sorarak rahatsızlıklarınızla veya belirtilerinizle ilgili uzman görüşü alabileceğiniz bir uygulamadır. Sağlık uzmanları tarafından oluşturulan uygulama; 18 branş ve doktorla hizmet veriyor. Tahlillerinizi sisteme yükleyerek doktorlardan görüş alabildiğiniz uygulamada sağlık haberlerine de ulaşabiliyorsunuz. Yalnızca doktor görüşü alabildiğiniz uygulamada elbette reçete yazılmıyor. Özellikle acil anlarınızda, hastaneye gitmeye vaktiniz olmadığında veya pandemi döneminde hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle randevu alamadığımız durumda bir uzman görüşüne ve önerisine ihtiyaç duyacak olanlar için oldukça kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte ciddi hastalıklarınızda görüş ve tavsiye almaktan çok daha fazlası gerekeceği için uygulamanın kullanıcıya yararı olmayacaktır. Peki hastaneye gitmeye gerek duymadan işin uzmanından bir ön bilgi ve öneriler alabileceğiniz, aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz Doktorum uygulaması nasıl kullanılır? Devamı haberimizde… 

Doktorum Nasıl Kullanılır? 

Doktorum Uygulaması Nedir?

Uygulamaya kayıt olabilir veya üye olmadan giriş yapmayı tercih edebilirsiniz. Kayıt olmak için adınız, soyadınız, telefon numaranız ve e-posta adres bilgilerinizi girdikten sonra ‘kayıt ol’ seçeneğine dokunuyorsunuz.

Doktorum Uygulaması Nedir?

Ardından telefonunuza gelen üyelik kodunu uygulamaya giriyorsunuz ve kayıt işleminiz gerçekleşmiş oluyor. Üye olmadan uygulamayı kullanmak isterseniz de ‘üye olmadan devam et’ seçeneğine dokunmanız yeterli. 

Doktorum Uygulaması Nedir?

Uygulamaya giriş yaptığınızda üstte sırasıyla doktorları isimleri ve fotoğraflarıyla birlikte göreceksiniz. Bunun dışında ‘hastalıklar ve belirtiler’, ‘doktoruma sor’, ‘doktor tavsiyesi’, ‘doktor kadromuz’, ‘size özel kampanyalar’, ‘doktorum market’ seçeneklerini göreceksiniz. Tüm bu seçeneklerin nasıl kullanıldığını haberimizde sırasıyla anlatacağız. 

Doktorum Uygulaması Nedir?

Öncelikle sol üst köşede yer alan ‘menü’ simgesine dokunduğunuzda, profilinizi görüntüleyebilir, bununla birlikte sağlık rehberi, doktorlar, kampanyalar, hastalık-belirti arama, hesaplayıcı, doktoruma sor, doktor tavsiyesi, bildirimler ve kurumsal bölümlerini göreceksiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

‘Sağlık Rehberi’ simgesine dokunduğunuzda estetik ve güzellik, cinsel sağlık, gebelik, diyet ve spor olmak üzere daha başka kategorilerle ile karşılaşacaksınız. Bu kategorilere dokunduğunuzda ise pek çok konuda haberlerin bilgilendirici ve sağlıkla ilgili yönlendirici haberlerin yer aldığını göreceksiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

‘Doktorlar’ seçeneğine geldiğinizde uygulamada bulunan doktorlar karşınıza çıkacaktır.  

Doktorum Uygulamasında Nasıl Soru Sorulur

Doktorum Uygulaması Nedir?

Burada sormak istediğiniz konuyla alakalı o branşın doktorunu seçmeniz gerekiyor. Doktorun ismine dokunduğunuzda hangi hastalıkları tedavi ettiğini, bu doktora soru sorma ve satın almanın ücretini göreceksiniz. Uygulamada doktorlara soru sorma ve satın almanın ücretleri ise 29.99 ile 19.99 TL arası değişiyor.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

Doktorunuzu seçtikten sonra aşağıda bulunan ‘soru satın al ve sor’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz ve karşınızda açılan ekrana kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Ödemeyi tek çekim yapabileceğiniz gibi taksitle de gerçekleştirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret yalnızca 1 adet sorunun ücretidir. Kart bilgilerinizi girdikten sonra aşağıda bulunan ‘ödeme yap’ seçeneğine dokunuyorsunuz. Eğer sonraki sorularda tekrar kart bilgilerinizi girmekle uğraşmak istemezseniz ‘kolay ödeme için kartımı hatırla’ yazısının yanında yer alan kutucuğu işaretleyebilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

Hastalık – belirti arama’ seçeneğine dokunduğunuzda karşınıza çıkan ekrandan öncelikle hastalık ya da belirti olmak üzere birini seçiyorsunuz. Ardından cinsiyetinizi ve yaş aralığınızı da seçtikten sonra ‘devam’ diyorsunuz. 

Doktorum Uygulaması Nedir? 

Daha sonra hastalık ya da belirti isimleri ekranınıza geliyor. Bunlar arasından kendinizde gözlemlediğiniz belirtileri veya var olan hastalıklarınızı seçiyorsunuz ve sağ üst köşede bulunan ‘devam’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

Ardından uygulama, seçtiğiniz belirtilere göre sizde bulunabilecek hastalıkları sıralıyor. Elbette bu hastalıklar ihtimal dahilinde olabilecek hastalıklardır. Kesin olarak uygulama aracılığıyla bu hastalıkları taşıdığınız söylenemez. Yalnızca uyarı mahiyetinde olabilir ve sizi yönlendirebilir. Karşınıza çıkan hastalıkların altında bulunan ‘detaylar’ kutucuğuna dokunduğunuzda hastalığın detaylı tanımını ve belirtilerini içeren bir bilgilendirme yazısını göreceksiniz.

Doktorum Uygulaması Nedir?

Bunun dışında altta yer alan kutucukları seçerek, doktorunuza danışabilir, belirti, tedavi ve önerileri okuyabilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

‘Hesaplayıcı’ seçeneğine geldiğinizde ise vücut kitle endeksinizi, gebelik haftanızı ve verimli gebelik tarihinizi hesaplayabilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

‘Doktoruma sor’ seçeneğinde soru satın alıp sorabilir ve soru arşivinizi görüntüleyebilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

Eğer doktor tavsiyesi isterseniz ‘doktor tavsiyesi’ seçeneğine dokunup şehir, branş seçip notunuzu ekleyerek uygulamadan tavsiye isteyebilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

‘Bildirimler’ seçeneğinden ise sağlığa dair güncel haberlerle ilgili bildirim alabilirsiniz.  

Doktorum Uygulaması Nedir?

Uygulamadan çıkış yapmak isterseniz de menüde ‘profili görüntüle’ seçeneğine dokunuyor ve karşınıza çıkan ekrandan ‘çıkış yap’ kutucuğunu seçiyorsunuz. Aynı zamanda profil bilgilerinizi de buradan güncelleyebilirsiniz.  

Doktorum uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Oppo, Dikey Katlanabilen Bir Akıllı Telefon Tasarımı Üzerinde Çalışıyor!

Vivo, 5G Yeni Akıllı Telefonu Vivo Y52s’yi Tanıttı

ESET, 2021 Yılı İçin ‘Siber Güvenlik Eğilimleri Raporu’nu Yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz