Instagram yeni özellikler

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yeni özelliklerini denemeye başladı. İşte duyurulan Instagram yakında özelliği hakkında detaylar…

Instagram hayatımıza girdiği 2012 yılından bu yana hızla kullanıcı sayısını artırdı ve artık vazgeçilmez sosyal medya uygulamalarından biri.Kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla sıklıkla bir takım iyileştirmeler yapan Instagram, kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliklerini duyurdu.

Yeni özellikler ve efektler ile her zaman kullanıcı sayını artırmayı amaçlayan Instagram’ın yeni gelecek olan özelliklerinin, yeni güncellemeler ile kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Ama bu ve benzeri denenen özellikler bazı durumlarda kullanıma sunulmaktan vazgeçilebilir. Bu testler aşamasında düzenlemeleri denetleyen Instagram, yeni özelliği faydalı bulmazsa, yeni özelliği devreye almaktan vazgeçebilir. Bunu ancak gelecek olan yeni güncellemeler ile görmek mümkün olacak. 

Instagram’ın yeni özellikleri

Instagram Recent

Denenmeye başlanan ilk özellik ‘yakında’ özelliği. Instagram yakında özelliği,  Instagram uygulamasını kullanarak çektiğimiz fotoğrafları otomatik olarak saklamamızı sağlıyor. Çekmiş olduğumuz fotoğrafı ya da videoyu 7 gün boyunca bünyesinde saklayan Instagram eğer kullanmazsak kayıtlı tuttuğu fotoğrafları ve videoları 7. günün sonunda siliyor. Bu özellik sayesin özellikle hikaye olarak çektiğimiz fotoğrafları tek tek kaydetmek zorunda kalmayacağız. 

Instagram nickname

Denenmeye başlanılan ikinci özellik ise takma isim özelliği. Facebook üzerinde yıllardır gördüğümüz bu özellik konuştuğumuz kişiye özel bir isim vermemizi sağlıyor. Instagram’a daha yeni gelecek olan bu özellik sayesinde konuştuğumuz kişilere istediğimiz takma isimleri koyabileceğiz. Bunun gibi özellikler sayesinde konuştuğumuz kişileri kullanıcı isimleri dışında bir isim verebiliyoruz. Örneğin amcamız ile konuşuyorken onun alttan tireli, sonunda memleket plakalı kullanıcı ismi ile değil de bizim ona takma isim olarak belirlediğimiz ‘Amca’ ya da başka bir isim ile isimlendirebiliyoruz. Bu da iletişim kolaylığı sağlıyor. 

Instagram Love Animation

Denenmekte olan son Instagram yeni özelliği ise özelleştirilmiş bir beğeni bildirimiInstagram’da uzun zamandır gelen mesajları çift tıklama ile beğenebiliyoruz. Gelecek olan bu yeni bildirim şekli sayesinde beğenilen mesajın ya da gönderinin her yanı kalp animasyonları ile kaplanacak. Bu gibi özellikler kullanıcılar için eğlenceli olaylar olsa bile düşük donanım özelliklerine sahip cep telefonları için zorlayıcı olabiliyor.  

Instagram’ın şu an denemede olan yeni özelliklerini ne zaman kullanıma sunacağı tam anlamıyla bilinmiyor ama en yakın güncelleme ile gelmesi bekleniyor.  

Facebook akış sayfasına yeni özellikler ekleyecek

Instagram, siber zorbalığın en çok yaşandığı platform!