App Store’da Twitter’ın ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ bölümü incelendiğinde, platformda Twitter Blue aboneliği açıldı. Buna göre mavi tik’i ücretli yapacak Twitter Blue aboneliğinin 109,99 TL fiyata sahip olduğu gözüküyor. Peki, bu fiyatın ne kadar doğruluk payı var?

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter üzerinden doğrulanmış hesaplarda karşımıza çıkan mavi tik rozetinin ücretli olarak satın alınabileceğini duyurmuştu. Twitter Blue aboneliği sayesinde gelecek yeni sistemle kullanıcılar, para ödeyerek onaylanmış hesaba sahip olabilecek ve birtakım ayrıcalıklardan da yararlanacaklar.

Bazı tartışmaları da beraberinde getiren paralı mavi tik dönemi, çok yakın zamanda resmi olarak başladı. Şirket, ABD’de aylık 8 dolar ücretlendirmesi olan yeni Twitter Blue’yu resmen kullanıma sundu. Elon Musk, bu konuda yaptığı açıklamada abonelik ücretinin bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceğini açıklamıştı. Son çıkan haberlerle Twitter Türkiye’nin mavi tik abonelik ücretinin ortaya çıktığı iddia edildi.

Twitter Blue’nun 109,99 TL’lik Fiyatı Gerçeği Yansıtıyor Mu?

App Store’da ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ bölümü kontrol edildiğinde Türkiye için abonelik ücretinin 109,99 TL olduğu görülüyor. Ancak bu fiyat, henüz Türkiye’de kullanımda olmayan Blue aboneliğinin eski ücreti olarak karşımıza çıkıyor. Kısaca açıklamak gerekirse bu fiyat, App Store’un ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ kısmında zaten çok uzun bir süredir bulunuyor. Buradan çıkarım yapmak gerekirse bu hizmet ülkemizde sunulmaya başladığında karşımıza muhtemelen daha farklı bir fiyatlandırma çıkacak.

Twitter Blue Şu An Sadece Belli Ülkelerde Kullanılabiliyor

Twitter Blue, şu an sadece; Avustralya, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada olmak üzere kısıtlı ülkelerde kullanılabiliyor. Türkiye’den Blue onaylı mavi tik alan kullanıcıların ülke verilerini değiştirerek bu onayı aldıkları göze çarpıyor.

Bu hizmet hakkında şu anlık Android kullanıcılarına üzecek bir bilgiyi de verelim. Twitter Blue, şu an için sadece iOS kullanıcıları için satın alınabilir durumda. Elon Musk, yaptığı açıklamada sistemin öncelikli olarak belirli ülkelerde iOS için kullanıma sunulacağını belirtti. Açıklamanın devamında ise Elon Musk, mevcut sorunları düzelttikten sonra diğer platformlara ve ülkelere geleceğini de belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz