facebook akış sayfasına yeni özellikler ekleniyor

Facebook, yeni bir özellik deniyor. Facebook geliştirici ekibin şu sıralar üzerinde çalıştığı yeni özellik, ana sayfadaki akış sayfasına yeni sekmeler ekleyecek. Facebook ana sayfaya eklenecek olan ‘en son’, ‘popüler’ ve ‘görülen’ olarak isimlendirilen sekmeleri kullanıcılar tercihlerine göre paylaşılan içerikleri filtrelemeye yarayacak. 

Popüler sosyal medya platformu Facebook, dünyada hala milyonlarca kullanıcının hala aktif olarak kullandığı bir platform. Rakiplerinin artması ve yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı kullanıcı ilgisini kaybetmek istemeyen şirket platforma yeni özellikler ve iyileştirmeler eklemeye devam ediyor. Ortaya çıkan bir haberle geliştirici ekibin üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği göz önüne seriyor. 

Kullanıcıları oldukça memnun edeceği düşünülen yeni özellik sayesinde Facebook’un ana sayfası olduğundan farklı gözükecek. Yeni Facebook ana sayfasında kullanıcılar artık son zamanlarda yüklenmiş ve en yeni  içerikleri öncelikli olarak görebilecek. Son içerikleri görmek için yapılacak olan ayar yalnızca 24 saat boyunca geçerli olacak. 24 saat geçerli olacak içerik ayarı, belirtilen süre dolduğunda ise Facebook ana sayfası yine popüler olan paylaşımları gösterecek.

Facebook ana sayfasına eklenecek olan sekmeler özelliği sayesinde kullanıcılar, akış sayfasında istedikleri içerikleri filtreleyebilmeye yarayacak. İsteğe göre ayarlanabilen içerikler, filtrelenip kullanıcıların daha kolay bir şekilde son, en popüler veya daha önceden gördükleri paylaşımlara erişebilmesine yarayacak. 

Jane Manchun tarafından ortaya çıkarılan yeni özelliğin çok geçmeden kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Facebook Dating’in çıkışı ertelendi!

Facebook, siyasi amaçları olan bazı sahte hesapları platformdan sildi