Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi önemli sosyal medya platformlarını bünyesinde toplayan Meta şirketler grubu, kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek için sürekli yeni atılımlar gerçekleştiriyor. Daha geçtiğimiz günlerde Instagram için reklam özelliklerinde bir değişikliğe giden şirketten, şimdi de Instagram yorumlarına ilişkin bir yenileme haberi geldi. Buna göre artık Instagram yorumlarında daha yaratıcı cevaplar oluşturabileceksiniz. Çünkü Instagram yorumlarına bundan böyle GIF ekleme özelliği geliyor.
Dünya çapında son derece popüler bir kullanım alanına sahip olan Instagram, yapmış olduğu yeniliklerle sürekli olarak kullanıcıların deneyimlerini daha iyiye taşıyor. Bu ve benzeri yeniliklerle her geçen gün daha fazla aboneye ulaşan ve mevcut abonelerini kaybetmeyen platform, şimdi de yorumlara GIF ekleme özelliği ile Instagram’ı aha eğlenceli hale getiriyor. İşte detaylar!

Meta Yetkilileri Müjdeyi Verdi

Gün geçtikçe daha fazla alana hakim olan sosyal medya platformları, gündelik hayatın artık adeta vazgeçilmezi haline geldiler. Söz konusu platformlar arasında oldukça popüler bir kullanım alanına sahip olan Instagram ise bu özelliğini kaybetmemek için her geçen gün başka yeniliklere imza atıyor. Bu kapsamda bir açıklama yapan Meta şirketler grubu, Instagram’da artık yorumlar kısmında önemli bir yenilik getirdiğini duyurdu. Meta yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede, Instagram’daki yorumlara bundan sonra GIF ekleme özelliği geldiği aktarıldı. İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcı için daha önce etkinleştirilmiş olan GIF ekleme özelliği, bugün itibarıyla ise tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları için etkinleştirildi.

Özellik nasıl kullanılacak?

Meta şirketler grubu tarafından yapılan açıklamaya göre yorumlara ekleyebileceğiniz GIF’lere Giphy kütüphanesinden ulaşabileceksiniz. Buradan temin edilebilecek olan GIF’ler sayesinde gönderiler ve reels videolar eskiye oranla çok daha eğlenceli ve keyifli bir iletişim sunacak. Peki GIF ekleme özeliğini nasıl kullanabilirsiniz? Bunun için eğer size özellik gelmişse, yorum yazma kutusunun sağ kısmında bir GIF işareti ile karşılaşacaksınız. Buradan hangi GIF’i isterseniz onu seçerek yorum olarak paylaşabileceksiniz. Meta yetkilileri geçtiğimiz ay Reels videoları düzenleme özellikleri için de birtakım yenilikler geleceğini söylemişlerdi. Beklenen bu düzenlemeler ise bir videoyu kolayca ikiye bölme, klipleri hızlandırma ya da yavaşlatma ile kliplere zarar vermeden yerini değiştirme gibi özellikler.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz