11 Şubat 2020 tarihinde resmi olarak tanıtılması beklenen Galaxy S20 ailesinin, Plus modelinin fotoğrafları sızdırıldı. 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni Galaxy S serisini 11 Şubat 2020 tarihinde tanıtacağını öğrenmiştik. 11 Şubat tarihinde Samsung’un 3 yeni S modeli tanıtması bekleniyor bunlar S20, S20 Plus ve S20 Ultra. Şimdi ise S20 Plus modelinin görselleri XDA-Developers tarafından sızdırıldı. 

Sızdırılan görsellerde ön tarafta bulunan kamera deliğinin tam ortaya taşındığı görünüyor. 2.5D ekran tasarımına sahip olan S20 Plus, arka tarafta fazlasıyla kamera bulunduruyor. Arka tarafında kamera ve flaş olarak görünen 6 tane deliğe sahip. Bu kameralardan ana kameranın 108 MP olduğu söyleniyor. Diğer kameraların geniş açı, yakın çekim, alan derinliği özellikleri sağlayan ve ek olarak periskop kameraları olduğu düşünülüyor.   

Açılış ekranında çıkan, açılış görselinde 5G özelliğini desteklediği de görünüyor. S20 ailesinin tüm modellerinin 5G özelliğini desteklediği söyleniyor. S20 Plus’ın işlemci noktasında Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisini kullandığı söylentiler arasında.  

11 Şubat 2020 tarihinde Samsung, bütün yeni S serisini ve yeni katlanabilir cep telefonunu tanıtacak. Bu da demek oluyor ki 2020 yılının Android platformu için en güçlü cep telefonlarından bazıları ortaya çıkmış olacak. 

Samsung Galaxy S20’nin özellikleri sızdırıldı

Samsung, ikinci katlanabilir modelini “Galaxy Bloom” adıyla tanıtabilir