Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Pandemiyle birlikte sosyal medya ve diğer çeşitli uygulamalarda güncellemeler birbiri ardına geliyor. Sosyalleşme ihtiyacımızın sekteye uğramasıyla dijitale yönelimin arttığı bu süreçte uygulamaların yeni özellikler kazanması elbette olası. Bu yeniliklerden biri de geçtiğimiz günlerde Instagram’dan geldi. Silinen gönderileri kurtarma özelliğini ekleyen Instagram, güncellemesiyle kullanıcılara nihayet dedirtti. Kullanıcıların da beklediği bu güncellemeyle silinme ihtimaline karşılık Instagram paylaşımları güvende olacak. Bu sayede silinen gönderiler 30 gün süreyle saklanacak ve yanlışlıkla sildiğimiz, sildiğimize pişman olduğumuz paylaşımlarımızı geri yükleyebileceğiz. Peki bu özelliği nasıl kullanacağız? Tekno Safari editörleri olarak bu sorunun cevabını, sildiğimiz bir gönderiyi kurtararak size adım adım anlattık. İşte; ‘Instagram’da silinen gönderiler nasıl kurtarılır’? ‘Instagram’da silinen fotoğrafları kurtarma’. ‘Instagram’da silinen hikayeleri kurtarma’. Detaylar haberimizde…

Instagram getirdiği yeniliklerle rekabet ortamını yaratırken kullanıcıları da bir o kadar memnun ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde, silinen gönderileri kurtarma güncellemesiyle tekrar adından söz ettiren uygulama, böylece kullanıcılarının beklentisini de karşıladı. Silinen paylaşımları kurtarma güncellemesi özellikle de tanınmış kişi ve hesapların oldukça işine yarayacağa benziyor. Örneğin; bir e-ticaret hesabının yanlışlıkla sildiği içeriği tekrar yükleyebilme imkanının olması ve bu gönderinin 30 gün boyunca saklanabilmesi önemli. Aynı şekilde tanınmış bir hesaba yapılan hack saldırısında gönderilerin silinme ihtimaline karşılık önlem niteliğinde olan bu özellik kullanıcıları da memnun ediyor. Bu sayede hesap geri alındığında paylaşımlarınıza tekrar ulaşabilecek ve geri yükleyebileceksiniz. Biz de haberimizde bu özelliğe yer verdik ve tüm detaylarıyla nasıl kullanılacağından bahsettik. İşte; ‘Instagram’da silinen gönderiler nasıl kurtarılır’? ‘Instagram’da silinen fotoğrafları kurtarma’. ‘Instagram’da silinen hikayeleri kurtarma’. 

Instagram’da Silinen Gönderiler Nasıl Kurtarılır? 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Öncelikle Instagram hesabınızda sağ üstte gördüğünüz ‘menü’ ifadesine geliyorsunuz. 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Daha sonra ‘Ayarlar’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Ardından ‘Hesap’ seçeneğinin üzerine dokunuyorsunuz. 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Altta ‘Yakınlarda silinenler’ seçeneğini göreceksiniz. Buraya dokunduğunuzda sildiğiniz paylaşımlarınızı görebiliyorsunuz. 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Sildiğiniz paylaşımlarınız fotoğraftaki gibi karşınıza gelecektir.

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Eğer silinen paylaşımınızı geri yüklemek isterseniz üzerine dokunuyorsunuz. Bu bir hikayeyse sağ altta yer alan ‘üç nokta’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Burada karşınıza ‘Geri yükle’ seçeneği çıkacaktır. Böylece sildiğiniz gönderinizi geri yükleyebiliyorsunuz.  

Silinen gönderiler 30 gün boyunca Instagram’da tutulacak. Böylece yanlışlık sildiğiniz veya pişman olduğunuz içeriklerinize buradan ulaşabilecek, geri yükleyebileceksiniz. Özellikle de tanınmış kişilerin hesaplarına yapılan bir saldırıyla birlikte gönderilerinin silinme ihtimali çok yüksek. Hesap kurtarıldığında ise kişiler Instagram’ın bu özelliği sayesinde silinen gönderilerini tekrar kurtarabilecekler.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Hologram Dokunmatik Ekran Teknolojisi, Kamu Sağlığını Bir Adım İleri Taşıyabilir 

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

Macar Bir Girişim Şirketi, Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj Noktası ve Wi-Fi Bağlantılı Akıllı Bank Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz