Güneş Enerjisiyle Çalışan Akıllı Bank

‘Kuube’ isimli Macar bir girişim şirketi, güneş enerjisiyle çalışan bir akıllı bank modeli geliştirdiğini duyurdu. Geliştirilen akıllı bankların; elektronik cihazlar için şarj noktası, Wi-Fi bağlantısı ve bir görüntüleme ekranı bulundurduğu ifade edildi. Şirket, bankların üç farklı boyutta geliştirildiğine işaret etti.  

‘Kuube’ isimli Macar bir girişim şirketinin tasarımcıları, güneş enerjisiyle çalışan bir akıllı bank modeli geliştirdiğini duyurdu. Geliştirilen akıllı bankların; bünyesinde elektronik cihazlar için şarj noktası, Wi-Fi bağlantısı ve bir görüntüleme ekranı bulundurduğu ifade edildi. Banklardaki tüm bağlantı noktaları ve görüntüleme ekranının, güneş enerjisiyle çalıştığının da altı çizildi. Şirket; şehir merkezlerinde kullanılmak üzere geliştirdiği bankların, üç farklı boyutta geldiğine işaret etti. Her bir tasarımın, büyük oranda aynı donanıma ve farklı boyutlara sahip olduğu dile getirildi.  

Aktarılan detaylara göre; tüm tasarımlar bünyesinde USB bağlantı noktası, Wi-Fi bağlantısı ve kablosuz şarj cihazı bulunduruyor. Üç tasarım da bünyesindeki güneş panelleri aracılığıyla şarj oluyor. Bu sayede akıllı banklar, kolaylıkla herhangi bir noktaya taşınabiliyor. En küçük boyuttaki ‘Kube Eco’, iki USB bağlantısı ve bir kablosuz şarj cihazı bulunduruyor. Bünyesinde üç adet koltuk bulunan bank, diğer iki model gibi Wi-Fi üzerinden sınırsız internet erişimi de sunuyor. Model; ortamı sürekli izleyerek ultraviyole seviyelerindeki, nem oranındaki ve hava basıncındaki değişimler gibi verileri monitör üzerinden görüntülüyor. Üç model arasında; en büyük ekran, ‘Kube Eco’da yer alıyor.  

En büyük seçenek ‘Kuube Plus’ akıllı bank, sekiz kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor

Kuube Akıllı Bank

İki numaralı ‘Kuube Nano’ ise diğer modellerin sahip olduğu tüm donanıma sahip olma niteliği taşıyor. Dört koltuğu bulunan bankın, ‘Kube Eco’ya göre daha küçük bir görüntüleme ekranı ile geldiği belirtiliyor. En büyük akıllı bank seçeneği olan ‘Kuube Plus’ da sekiz kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Çevre dostu banklar ayrıca, geri dönüştürülebilen ve temperli güvenlik camı bulunan alüminyum bir gövde ile geliyor. Bankların içindeki oturma alanları ise doğal dişbudak kerestesinden üretiliyor. Etik ve sürdürülebilirlik odaklı bankların, şehir merkezleri ve parkları herkes tarafından erişilebilir hale getirmek için tasarım ve teknolojiyi bir araya getirdiği ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tevel Aerobotics, Uçabilen ve Meyve Toplayan Yapay Zeka Destekli Bir Otonom Robot Geliştirdi 

Gerçek Zamanlı Tsunami Tahmini Yapabilen Yapay Zeka Destekli Bir Algoritma Geliştirildi

Yapay Zeka Tabanlı Sanatçı Robot Ai-Da, Londra’da Otoportre Sergisi Açacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz