Hologram Dokunmatik Ekran

Shizuoka merkezli ‘Murakami Corporation’, ‘Air-Floating Image’ isimli bir optik teknolojisini kullanarak hologram dokunmatik ekran geliştirdiğini duyurdu. Halka açık alanlarda kullanıma uygun olan teknolojinin, yüksek teknoloji Japon tuvaletlerinde temassız bir biçimde kontrol imkanı sağlayacağı ve kamu sağlığını bir adım ileri taşıyabileceği ifade edildi.  

Parity Innovations’ ile iş birliği yapan Shizuoka merkezli ‘Murakami Corporation’, ‘Air-Floating Image’ isimli yeni nesil bir optik teknolojisini kullanarak hologram dokunmatik ekran geliştirdiğini duyurdu. ‘Floating Pictogram Technology (FPT)’ adı verilen teknolojinin, halka açık alanlarda kullanıma uygun olduğu ve yüksek teknoloji Japon tuvaletlerinde temassız kontrol imkanı sağlayacağı belirtildi. Şirket ayrıca, söz konusu teknolojinin pandemi süreci sonrasında kamu sağlığını bir adım ileri taşıyabileceğinin de altını çizdi.  

Aktarılan detaylara göre; geliştirilen hologram panel, kullanıcıların herhangi bir panele fiziksel olarak dokunmadan hologram butonlara basarak arayüz kontrolü yapabilmesini mümkün kılıyor. Bu sayede, bakteri ve virüslerle dolu olabilecek yüzeylerle temas oranı minimuma indiriliyor. Hologram dokunmatik ekranın en önemli özelliklerinden birinin, içerikleri havada oldukça parlak ve görünür bir biçimde görüntüleyebilmesi olduğu ifade ediliyor. Sistem ayrıca, kolaylıkla ayarlanabiliyor ve yapılandırılabiliyor. Bu nedenle; geliştirilen hologram teknolojisinin, birçok farklı alan ve sektörde kullanılabileceği belirtiliyor.  

Temassız kontrol paneli teknolojisinin, gelecekte olası salgınlara engel olabileceği tahmin ediliyor 

Temassız Kontrol Paneli

Temassız kontrol paneli teknolojisinin; yakın gelecekte umumi tuvaletler, asansörler, ATM’ler ve hastanelerde kullanılabileceği ve hijyen seviyesini artırarak olası salgınlara engel olabileceği tahmin ediliyor. Murakami, sistemin prototiplerini değerlendirilmek üzere hastanelere ve üreticilere tedarik etmeye başladığına işaret ediyor. Şirket ayrıca, söz konusu teknolojinin 2022 yılına kadar günlük hayata girmesini beklediklerinin de altını çiziyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Singapur Merkezli Bir Şirket, Kinetik ve Temassız Bir Kontrol Teknolojisi Geliştirdi 

Edinburghlu Bir Mühendis, Kavrama Kasını Güçlendiren Yapay Zeka Destekli Bir Robotik Eldiven Geliştirdi

Bilim İnsanları, Gerçek Bir İnsan Gibi Satranç Oynayabilen Bir Yapay Zeka Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz