Popüler sosyal medya platformu Instagram, milyonlarca kullanıcı için bir vazgeçilmez haline geldi. Birçok özelliği ile kullanıcılarını memnun eden Instagram aynı zamanda bir iş kapısı. Kendi ünlülerini yaratan platform, çeşitli marka iş birlikleriyle birçok kullanıcı için ciddi bir geli kaynağı.  İşte Instagramın 2019 yılında en çok kazanan isimleri

Futbolcular, şarkıcılar, aşçılar, mankenler, iş adamları derken dünyanın her yanından ve her kesiminden insanlar İnstagram kullanıyor. Yüksek takipçi sayılarına ulaşmış kişiler tabii ki markalarla iş birliğine gidiyor. Bu marka iş birliklerinden 2019 yılının en çok kazananları açıklandı.      

Eski ve halen faal olan futbolcuların ağırlıklı olduğu listede ABD’li magazin dünyasının ünlü isimleri dikkat çekerken Messi-Ronaldo yarışı bu kulvarda da devam etti. Instagram’da en çok kazanan ünlü isim ise en yakın rakibi Messi’ye fark atan Cristiano Ronaldo oldu.

1- Cristiano Ronaldo 

https://www.instagram.com/p/B6u4TgxgFVQ/

En çok kazananlar listesinde ilk isim Cristiano Ronaldo. Şampuan ve spor markaları ile iş birliği içerisinde olan ünlü futbolcu bu sene İnstagram üzerinden yapılan marka iş birliklerinden 47.8 milyon dolar kazandı. Yani 284 milyon 372 bin 477 Türk lirası kazandı.  Juventus’ta forma giymeye devam eden 34 yaşındaki başarılı futbolcu, yakın bir zamanda Berkcan Güven ile video çekmişti. Cristiano Ronaldo’nun İnstagram’da 195 milyon takipçisi var.    

2- Lionel Messi 

https://www.instagram.com/p/B6WBGhliOJu/

Listenin ikinci sırasında yeşil sahalardaki rekabetin tatlı bir temsili yaşanıyor. Ama buradaki fark büyük… Lionel Meddi kazandığı 23 milyon dolar (137 milyon Türk Lirası) ile listenin ikinci sırasında yer alıyor.

3- Kendal Jenner 

https://www.instagram.com/p/B4VVc8ODxFS/

En çok kazananlarda üçüncü isim ise ünlü manken Kendall Jenner. Yapmış olduğu marka iş birlikleri le 15,9 milyon dolar kazandı bu sene. Yani 94 milyon 597 bin 606 Türk lirası kazandı, Kendall Jenner bu sene İnstagram’dan yaptığı markalı ortaklıklarla. Kendall Jenner, İnstagram’da 120 milyon takipçiye sahip. 

4- David Beckham

https://www.instagram.com/p/B45ZZRPhIA-/

Sırada olan isim efsane futbolcu David Beckham. Bu sene yaptığı anlaşmalarla İnstagram üzerinden 10,7 milyon dolar (63 milyon 666 bin Türk lirası) kazandı. Eski furbolcu David Beckham’ın şu an İnstagram’da 60 milyon takipçisi var.  

5- Selena Gomez 

Beşinci isim şarkıcı Selena Gomez. Kendisi bu sene marka iş birliklerinden 8 milyon dolar (47 milyon 595 bin 80 Türk Lirası) kazandı. Selana Gomez’in İnstagram takipçi sayısı 164 Milyon. 

6- Neymar Jr. 

View this post on Instagram

Focus ?⚽️?

A post shared by ene10ta Érre ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Listenin altıncı sırasında yıldız futbolcu Neymar Jr. yer alıyor. Neymar 2019’da 7,2 milyon dolarlık (yaklaşık 43 milyon Türk Lirası) gelir elde etti. Neymar’ın Instagram takipçi sayısı 130 milyon.

7- Zlatan Ibrahimovic 

Listenin yedinci sırasında da bir futbolcu yer alıyor. Zlatan Ibrahimovic 2019’da 4 milyon dolarlık (Yaklaşık 24 milyon Türk Lirası) gelir elde etti. Zlatan’ın Instagram takipçi sayısı 40,2 milyon

8- Kylie Jenner 

View this post on Instagram

❄️?

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Listenin sekizinci sıradında yer alan isim Kylie Jenner. 22 yaşında olan manken Kylie Jenner bu sene yaptığı iş birlikleri sayesinde 3,8 milyon dolar (22 milyon 607 bin 473 Türk lirası) kazandı

9- Ronaldinho

Listedeki futbolcu / eski futbolcu ağırlığı sona doğru yaklaştıkça da devam ediyor. Brezilyalı eski yıldız isim Ronaldinho 2,6 milyon dolarlık (15,5 milyon Türk Lirası)  geliriyle listenin 9. sırasında yer alıyor. Ronaldinho’nun Instagram takipçi sayısı 50,4 milyon.

10- Khloe Kardashian

Listenin son sırasında Kim Kardashian’ın kardeşi Khloe Kardashian yer alıyor. Khloe’un geliri 1,2 milyon dolar (7,1 milyon Türk Lirası)  Khloe Kardashian’ın takipçi sayısı 102 milyon.

https://www.instagram.com/p/B6M-eF8B76_/

WhatsApp binlerce akıllı telefondan desteğini çekti