Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Intel, ‘Marvel’s Avengers’ oyunu için PC üzerindeki grafikleri optimize edebilmek üzere Square Enix’e ait olan “Crystal Dynamics” oyun stüdyosu ile iş birliği yaptı. 

Intel, ‘Marvel’s Avengers’ oyunu için PC üzerindeki grafikleri optimize edebilmek üzere Square Enix’e ait olan “Crystal Dynamics” oyun stüdyosu ile iş birliği yaptı. Gerçekleşen iş birliği, AMD veya NVIDIA ile ortaklık bekleyen birçok oyun-severi şaşırttı.

Crystal Dynamics’in ‘Marvel’s Avengers’ oyunu üzerinde yapmış olduğu iyileştirmeler, Intel‘in temel işlemcilerinden tam olarak yararlanmak için uygulanıyor. Bu durum, aynı zamanda diğer görevler için de ekran kartına daha fazla boşluk sağlayacak gibi görünüyor. PC oyuncularının artık; ‘Reaktif Su Simülasyonu’nun, daha ayrıntılı düşman imhasını sergileyen ‘Geliştirilmiş Düşman İmhası’nın ve ‘Süper Ücretli Kahramanlar’ın eğlencesini daha iyi bir şekilde çıkarabilecekleri ifade ediliyor.

Diğer yandan; iyileştirmelerin, farklı kategorilere bölünebileceği belirtiliyor. Öncelikle, oyuncuların düşmanlara hasar verdiklerinde görsel efektlerin iyileştirilmiş olduğu bir zırh imhası bulunuyor. Oyuncular; cam parçaları, metal plakalar ve molozları fiziksel nesneler olarak kullanabiliyor ve bunları çevreye ya da düşmanların üzerine fırlatabiliyor. Enkaz, daha uzun süre oyunda kalacağı için oyuna ekstra bir gerçekçilik olgusu kazandırılacağı ifade ediliyor. PC oyuncularının, su simülasyonundan da tam teşekküllü olarak yararlanacağı aktarılıyor. Son olarak, oyun içi karakterlerin neden olduğu şok dalgaları ya da enerji patlamalarının da daha fazla moloz yığını oluşturacağı ve çevreye daha fazla zarar vereceği belirtiliyor.

‘Marvel’s Avengers’ oyununa uygulanan optimizasyon şimdilik yalnızca Intel işlemcileri kapsayacak

Söz konusu PC özellikleri; her birisi için düşük, orta ve yüksek ayarlar uygulanarak 4,8 ve 10 çekirdekli sistemler için optimize duruma getirildi. Bu durumun, giriş seviyesindeki oyuncuların bile üst düzey teçhizat kullanıcılarına karşı bir tür avantaj elde edebileceği anlamına geldiği ifade edildi. ‘Marvel’s Avengers’ oyununa eklenen yeni özellikler ve optimizasyon işleminin, şu anda yalnızca Intel işlemcilere uygulandığı belirtildi. AMD’nin bu optimizasyonlardan yararlanıp yararlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Diğer yandan Intel; önümüzdeki iki yıl boyunca ‘Marvel’s Avengers’ oyununu desteklemeye devam edeceğine dair bir vaatte bulundu. İyileştirmeler, “Foundation Engine” oyun motorunda “Crystal Dynamics” tarafından uygulandı. Oyunun tam sürümünün, 4 Eylül 2020 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacağı duyuruldu. ‘Marvel’s Avengers’ın ayrıca, 18 GB boyutunda ve “1. Gün Güncellemesi” adı altında ayrı bir güncelleme de alacağı belirtildi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Marvel’s Avengers Oyununun Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Intel Dünya’nın En Hızlı Masaüstü Oyun İşlemcisini Tanıttı

Intel 10. Nesil İşlemcili Monster Notebook’lar Tüm Dünyada Bugün Satışa Çıkıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz