AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

İlk 6 yıl çocukların hayatında önemli bir dönemi kapsamaktadır. ilk kez anne, baba olanlar da bu dönemde, çocukları gibi pek çok konuda ilkleri yaşıyorlar. İşte bu noktada destek almak ebeveynlerin en doğal tercihleri arasında yerini alıyor. Bu desteği, isterseniz birebir uzmanından, isterseniz de sosyal medyadan alabilirsiniz. Dijital çağda böylesi desteklerden biri de elbette mobil uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. O nedenle, sizler için çocuğunuzun ilk 6 yılına değinerek AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasını inceledik ve haberimizde adım adım anlattık. İşte; AÇEV İlk 6 Yıl nedir? AÇEV İlk 6 Yıl nasıl kullanılır? 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasını, tüm özellikleriyle kullanarak haberimizde anlattık. İşte; ‘AÇEV İlk 6 Yıl nedir’ ? ‘AÇEV İlk 6 Yıl nasıl kullanılır’ ? 

AÇEV İlk 6 Yıl Nedir? 

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

AÇEV İlk 6 Yıl; çocuğunuzun ilk 6 yılında temel sağlık bilgilerini mobil cihazınızdan yönetebileceğiniz, gelişim sürecini girdiğiniz bilgiler doğrultusunda takip edebileceğiniz, çocuk ve ebeveyn ilişkisinden, onun sağlığına kadar çeşitli konularda yazılı tavsiyeler ve video anlatımlarla bilgi sahibi olabileceğiniz bir uygulamadır.  AÇEV İlk 6 Yıl ile aile albümünüzü oluşturabilir, diğer aile bireylerini davet ederek onların da bu gelişim sürecini takip etmelerine olanak tanıyabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına uygun oyun önerileri  alabileceğiniz uygulamada, aklımda köşesiyle ebeveyn olarak dikkat etmeniz gereken noktalarda ipuçları alabiliyorsunuz. Peki AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasını nasıl kullanacaksınız? İşte; ‘AÇEV İlk 6 Yıl nasıl kullanılır’ ? 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır? 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

İlk olarak uygulamanın takvim, fotoğraf çekme, video kaydı yapma, cihazınızdaki fotoğraf ve dosyalara ulaşma erişim iznini onaylıyorsunuz.  

AÇEV İlK 6 Yıl Ayarlar

Ardından karşınıza çıkan ekrandan ‘kaydol’ yazısına dokunuyorsunuz. Direkt olarak Facebook’la bağlanmayı da tercih edebilirsiniz. 

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Kaydolmak için e-posta, şifre ve ebeveyn durum bilgilerinizi giriyor, üyelik şartlarını onaylıyorsunuz. Varsa aile paylaşım kodunuzu da giriyorsunuz. Son olarak bu ekrandan ‘devam’ yazan kutucuğa dokunuyor ve kayıt işleminizi gerçekleştiriyorsunuz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Kaydınızı yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan çocuğunuzun fotoğrafını ekleyebilir, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerini girebilir, erken çocukluk eğitiminden faydalanıyorsa bunu aktif hale getirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz ‘tamam’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Çocuk bilgilerini girdikten sonra ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada, çeşitli kategorilerde ebeveynleri yönlendiren tavsiyelerle karşılaşacaksınız. Şimdi sağ üstte gördüğünüz ‘menü’ simgesine geldiğinizde neler yapabileceğinizi anlatalım.  

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Burada ‘albüm’ seçeneğinden aile albümünüzü oluşturabilirsiniz. Bunun için de altta kamera simgesine dokunarak galerinizden fotoğraf ekleyebilir veya kamera seçeneğini tercih ederek çekim yapabilirsiniz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Yine aynı ekrandan sağ üstte yer alan ‘kolaj ekle’ yazısına dokunduğunuzda ise fotoğraflarınızı bir kolaj halinde düzenleyip, albüm başlığınızı da yazarak uygulamaya kaydedebilirsiniz.

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar  

Menü üzerinden ‘ailem’ seçeneğine geldiğinizde karşınızda açılan ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘paylaş’ simgesine dokunuyorsunuz. 

AÇEV İlK 6 Yıl Ayarlar

Daha sonra gördüğünüz kodu ‘paylaş’ yazısına dokunarak Facebook, Gmail, Google Play hizmetleri, e-posta veya Whatsapp aracılığıyla diğer aile bireyleriyle paylaşıyorsunuz. Aile paylaşım kodunun amacı; diğer aile bireylerinin de çocuğunuzun gelişimini takip etmesini sağlamak. Dilerseniz onlara da çocuğunuzun bilgilerini güncelleme yetkisi verebilirsiniz.

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar 

Yine ailem seçeneğinden sol altta gördüğünüz ‘çocuklar’ yazısına dokunduğunuzda uygulamaya eklediğiniz çocuğunuzun küçük bir profili çıkacaktır. 

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar

Bu profile dokunduğunuzda çocuğunuzun kaydını silebilir veya güncelleyebilirsiniz.

AÇEV İlk 6 Yıl Sağlık Kartı Oluşturma

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

‘Sağlık’ seçeneğine geldiğinizde ise sağ üstte gördüğünüz ‘ölçüm ekle’ yazısına dokunarak boy ve kilo ölçümlerini uygulamaya kaydedebilir ve bunu çizelge halinde görebilirsiniz.

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?  

Aşağıda yer alan sekmelerde ‘beslenme’ yazısına dokunduğunuzda, çocuğunuzu emzirdiğiniz anda okla gösterdiğimiz tuşa basarak zamanlamayı açıyor ve böylece emme süresini kaydediyorsunuz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Sağlık kartı yazısına dokunduğunuzda ise çocuğunuzun kullandığı ilaçlarının ve varsa alerji durumunu ekleyerek sağlık karnesini oluşturuyorsunuz. 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Aşılar seçeneğinden de sağ altta gördüğünüz ‘+’ simgesine dokunarak aşı adı ve tarihini ekliyorsunuz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Hastalıklar seçeneğinden yine sağ altta gördüğünüz ‘+’ simgesi aracılığıyla çocuğunuzun hastalığını ekliyorsunuz. Böylece AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasında çocuğunuzun sağlık kartını oluşturuyorsunuz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Menüden ‘takvim’ seçeneğine geldiğinizde sağ üstte yer alan ‘ekle’ yazısına dokunarak bir etkinlik ekleyebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz yapılacaklar yazısından ise bu etkinliklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

AÇEV İlk 6 Yıl Ayarlar
AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır? 

‘Ayarlar seçeneğinden bilgilendirme mesajları, takvim bildirimlerini almayı aktif veya pasif hale getirebilirsiniz. Aynı zamandan AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasından buradan çıkış yapabilir veya hesabınızı silebilirsiniz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada aşağıda gördüğünüz ‘favoriler’ bölümünden favorilerinize aldığınız makaleleri görebilirsiniz. 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır? 

Beğendiğiniz bir tavsiye yazısını favorileriniz arasına eklemek için ise, yazının üzerine dokunuyor ve solda favorilerime ekle seçeneğinden ekliyorsunuz. Dilerseniz paylaş seçeneğinden de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Şunu da belirtmek gerekir ki uygulamada yalnızca yazılı bilgiler yer almıyor. Aynı zamanda uzman kişilerin çocuklarla ilgili belli konular hakkında video anlatımları da mevcut. 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada sağ altta gördüğünüz ‘babalar burada’ yazısına dokunduğunuzda baba ve çocuk ilişkisine yönelik bilgilendiren tavsiyeler ve videolarla karşılaşacaksınız.

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır? 

Uygulamada, gelişim, iletişim, sağlık, oyun, öneri kategorilerinde içerikler yer alıyor.  

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın bir de alışveriş yap seçeneği mevcut. Buraya dokunduğunuzda uygulama, kullanıcıyı AÇEV’in mağazasına yönlendiriyor ve online alışveriş yapabiliyorsunuz. 

AÇEV İlk 6 Yıl Nasıl Kullanılır? 

‘Bağış yap’ seçeneğinden kredi kartı veya SMS yöntemiyle AÇEV’e bağışınızı gerçekleştiriyorsunuz.  

Uygulamayı en çok da, tavsiye yazılarına ve uzmanların belli konularla ilgili video anlatımlara yer vermesinden dolayı beğendim. Bu içeriklerin pek çok ebeveynin işine yarayacağını ve çocuklarını anlama, yönlendirme noktasında önemli olduğu düşüncesindeyim.  

AÇEV İlk 6 Yıl uygulamasını Play Store ve  App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

BluTV, ‘Friends’ Dizisini Tüm Sezonlarıyla Birlikte İçerik Arşivine Ekledi!

Çin’de, ‘Alibaba’ Hakkında Tekelcilik Karşıtı Soruşturma Başlatıldı

‘Tidal’ İçin Getirilen Erişim Engeli Kalktı!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz