Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

iPhone 12 Pro Max’in ekranının akıllı telefon piyasasındaki en iyi ekran olduğu açıklandı. Akıllı telefonların ekranlarını test eden DisplayMate’in paylaşmış olduğu test sonuçlarında iPhone 12 Pro Max, “A+” derecesi almayı başardı. 

Özellikle akıllı telefonların sahip olduğu ekranlar üzerinde detaylı testler yapan ve bunları tüketicilerle paylaşan DisplayMate, Apple’ın ekim ayında piyasaya sunduğu iPhone 12 Pro Max’in de ekranını test etti. Yapılan testler sonucu iPhone 12 serisinin en güçlü modeli “akıllı telefonlar arasında en iyi ekrana sahip olan cihaz” olarak açıklandı. Testleri gerçekleştiren ekip, Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonunu “A+” derecesi verdi. 

iPhone 12 Pro Max “en iyi ekrana sahip cihaz”

Yapılan testlerde iPhone 12 Pro Max’in ekranı tam 11 farklı kategoride incelendi. Test sonuçlarına göre, iPhone 12 Pro Max, doğal ışık salınımı, yüksek kontrast oranı, renk doğruluğu ile OLED renk matrisleri arasında şimdiye kadar görülmemiş bir başarı elde etti. Bu testlerin haricinde 12 Pro Max, piyasada bulunan tüm akıllı telefonlar arasında en düşük yansıtma oranına yüzde 4,8 ile ulaşmayı başardı. Ayrıca, azalan görüş açısında parlaklık değerini en az değiştiren telefon (30 derece görüş açısında yüzde 27 parlaklık kaybı) oldu. 

Akıllı telefonların ekranlarını test eden DisplayMate’in oluşturduğu raporda, cihazın 60 Hz ekran tazeleme oranından da bahsedildi. Yetkililer, yeni iPhone serisiyle artırılan işlemci ve GPU performansının 60 Hz ekran tazeleme oranının yetersizliğine destek olduğunu bu bağlamda kullanıcılara akıcı bir ekran deneyimi sunduğunu belirtti. Cihazın ekranının neredeyse her uygulama için yeterli performans sunacağı da DisplayMate yetkilileri tarafından belirtildi. 

iPhone 12 Pro Max’in ekranının özellikle de enerji verimliliği açısından çok iyi olduğu yine belirtilenler arasında yer alıyor. Bununla birlikte Apple’ın 12 Pro Max ile enerji verimliliğini iPhone 11 serisine nazaran yüzde 10 artırdığı söyleniyor.  Bu sebepten ötürü iPhone 12 ile iPhone 11 arasında batarya noktasında fazla fark olmasa da kullanım süresi artmış oluyor. 

İlginizi Çekebilir:

iPhone 12 Pro Max’in DxOMark Sonuçları Çıktı

‘iPhone 12’ Serisinin Şu Ana Kadar En Çok Satan Rengi, ‘Pacific Blue’ Oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz