Ana Sayfa Teknoloji iPhone 12 Serisinin Fiyat ve Çıkış Tarihleri Sızdırıldı

iPhone 12 Serisinin Fiyat ve Çıkış Tarihleri Sızdırıldı

0
1473

Apple’ın bu hafta içinde gönderdiği “Hi, Speed” etkinlik daveti, şirketin yeni iPhone 12 modellerini 13 Ekim’de tanıtacağını gözler önüne seriyor. Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak olan etkinlikte şirketin, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro Max ve diğer iki yeni modelinin de fiyat ve çıkış tarihlerini açıklaması bekleniyor. Tanıtım tarihine bir haftadan az kalan yeni iPhone modelleri hakkında yeni bir sızıntı gerçekleşti. Yeni iPhone 12 modellerinin fiyatlarının ortaya çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Söz konusu sızıntıda yer alan bilgilere göre şirketin ilk defa kullanıcı beğenisine sunacağı “mini” modeliyle birlikte ailenin en yüksek performans vadeden modeli iPhone 12 Pro Max’in daha geç satışa sunacağı ifade ediliyor. Pandemi sebebiyle, eylül ayında düzenlenen etkinlikte tarihinde ilk kez yeni iPhone modellerini tanıtmayan Apple’ın üretim aşamasında yaşanan sıkıntılar sebebiyle söz konusu iki iPhone modelinin çıkışı daha geç olacak. 

Doğru tahminleriyle daha önce de sık sık anılan Weibo yazarı Kang’in tahminlerine göre iPhone 12 serisi fiyatları ve çıkış tarihleri belli oldu. Kang’a göre iPhone 12 serisinin iki üyesini daha sonra satışa göreceğiz. 

Kang’a göre iPhone 12 serisi fiyat ve çıkış tarihleri

iPhone 12 mini‘nin 5.4 inçlik bir ekrana ve 699 dolarlık bir başlangıç ​​fiyatına sahip olacağı bildiriliyor. Siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve yeşil renklerinde olduğu ve depolama seçeneklerinin 64GB ile 256GB arasında değişeceği söyleniyor. Kang, çift kamerayla (geniş açılı ve ultra geniş) geleceğini ve 6 veya 7 Kasım’da 13 veya 14 Kasım’da ön sipariş verilebileceğini iddia ediyor.

6.1 inçlik iPhone 12‘nin başlangıç ​​fiyatının 799 dolar olması bekleniyor. Cihazın 64GB ile 256GB arasında değişen depolama seçenekleriyle gelmesi ve siyah, beyaz, kırmızı, mavi, yeşil renklerde satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, 12 mini ile aynı çift kamerayla birlikte geldiği ve 16 veya 17 Ekim’de ön sipariş verilebileceği, çıkış tarihi ise 23 veya 24 Ekim olacağı iddialar arasında yer alıyor.

6.1 inç iPhone 12 Pro için 999 dolarlık bir başlangıç ​​fiyatı öngörülüyor. Edinilen göre altın, gümüş, grafit ve mavi renkte geleceği ve depolama alanının 128GB ile 512GB arasında değişeceği söyleniyor. Kang, geniş açılı ve ultra geniş kameralarının yanı sıra, Pro’nun 4x optik yakınlaştırmalı bir telefoto kameraya ve artırılmış gerçeklik için bir LIDAR sensörüne sahip olacağını söylüyor. Ön siparişlerin 16 veya 17 Ekim’de başlayacağını ve çıkış tarihinin 23 veya 24 Ekim’de olacağını iddia ediyor.

Son olarak, 6,7 inç iPhone 12 Pro Max‘in 1.099 dolar başlangıç ​​fiyatı olacak. Kang, 128 GB ile 512 GB arasında değişen depolama alanıyla altın, gümüş, grafit ve mavi renkte gönderileceğini söylüyor. 12 Pro gibi, üç kamerası ve bir LIDAR sensörü olacak, ancak telefoto lensinin 5x optik zoom sunacağı iddialar arasında yer alıyor. Ön siparişlerin 13 veya 14 Kasım’da başlayacağı ve çıkış tarihi 20 veya 21 Kasım’da olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Epic Games, Apple’a Açtığı Karşı Davayı Kaybetti

Apple’ın Yeni iPad’i Türkiye’de Satışa Çıktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz