iphone-14-usb-c-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple, iPhone 13 serisinde USB-C girişine yer vermemişti. Dünya geneli tepkilere sebep olmasının ardından şirket, iPhone 14 serisinde USB-C bağlantısına yer verebilir.

Apple, henüz geçtiğimiz Eylül ayında yeni nesil iPhone 13 serisini tanıttı. Özellikleri ve tasarımı ile dikkatleri çeken akıllı telefon serisi, hem yazılımsal hem de donanımsal anlamda yeniliklere yer veriyordu. Ancak beklendiği gibi USB-C bağlantısı henüz gelmedi.

Günümüzde pek çok akıllı telefon ve yeni nesil teknolojik ürünler, şarj ve veri aktarımı için USB-C portunu kullanıyor. Hata buna iPad, MacBook gibi Apple ürünleri de dahil. Ancak şirket, iPhone serisinde USB-C portu kullanmama konusunda ısrarcı bir şekilde ilerliyor.

İnternet üzerinde paylaşılan haberlere göre Apple, önümüzdeki iPhone serisi ile birlikte bu inadından vaz geçecek. Güvenilir kaynaklardan sızdırıldığı belirtilen paylaşımlarda, önümüzdeki Eylül ayında USB-C portuna sahip iPhone serisini görebileceğimiz söyleniyor.

iphone-14-usb-baglanti-teknosafari

Ancak şirket, USB-C bağlantısını tüm cihazlarda uygulamayacak gibi gözüküyor. Belirtilenlere göre önümüzdeki sene, yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde USB-C bağlantı noktası görülecek. Geri kalan modeller, Lightning bağlantı noktası ile şimdilik devam edecek.

Bu değişikliğin sebebi olarak ise yüksek çözünürlüklü video içeriklerin boyutları olarak gösteriliyor. Lightning bağlantı noktası, USB 2.0 hızında veri transferi yapabiliyor. USB-C ile yalnızca 5 dakikada tamamlanabilen bir veri transferi, Lightning girişi ile 3 saat gibi bir süreyi bulabilir.

Ayrıca Avrupa Birliği, bir süredir Apple’ı USB-C kullanımı konusunda sıkıştırıyor. Apple, şimdiye kadar bu konuda yanıt vermese de Biden tarafından Avrupa Birliği’ne gelen destek, bu kararı değiştirebilir gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

Valorant Champions Detayları, 1 Milyon Dolar Ödül Havuzu ile Belli Oldu

Rockstar Games, GTA Trilogy Hakkında Özür Paylaşımında Bulundu

PlayStation Plus Aboneliği için İndirim Dönemi Başladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz