Okuma Süresi
1 dakika
iPhone 14’ün önemli özelliklerinden birisi olan Dynamic Island özelliğinin, realme C serisinde de olacağı ortaya çıktı. Realme, Apple’ın iPhone 14’te kullandığı Dynamic Island’ını klonlayan ilk cihaz üreticisi olarak karşımızda. Diğer yandan ise Apple, Dynamic Island’ın kopyalanmaya değer olduğunu kanıtlamış gibi görünüyor.

Dynamik Island Özelliğini Kullanıyor

4 Mayıs 2018 tarihinde, daha önce Oppo Electronics’in Başkan Yardımcısı olan Sky Li tarafından Oppo’nun alt markası olarak kurulan realmi, kısa sürede büyük bir pazar yakalamayı başardı. Firma bilindiği gibi ana ürün olarak akıllı telefon, kulaklık, akıllı saat, akıllı bileklik, televizyon ve IoT ürünleri üretiyor. Marka son zamanlarda ise realmi C serisi ile gündemde. Çünkü realme’nin C-serisine ait yeni bir telefonunda iPhone 14’te olan Dynamic Island özelliğinin yer alabileceği konuşuluyor. Bir şirket yöneticisinin paylaştığı ancak sonra hemen sildiği tweet’le sızan bir animasyon bu habere kaynak niteliği taşıyor.

Yönetici Tweet ile Yayınladı

Bilindiği gibi Apple, geçtiğimiz dönemde iPhone 14 serisini piyasaya sürmüş ve yeni bir çok özelliği de kullanıma sunmuştu. Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken ise Pro modellerde olan Dynamic Island idi. Hem görünümü hem de işlevselliği ile son derece kullanışlı olan bu özellik, birçok kullanıcının da beğenisini toplamış ve dikkatini çekmişti. Bunun üzerine Android kullanıcıları da benzer bir özelliğin ne zaman telefonlarında uygulanabileceğini merak etmeye başlamıştı bile. İşte tüm bu gelişmeler sonucunda iPhone 14’ün Dynamic Island özelliğinin kopyasının olacağı bir Android telefon kullanıcılarla buluşmaya hazır görünüyor.
Öyle ki, realme yöneticilerinden Madhay Sheth, bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Paylaşımda realme C-serisine ait olduğu belirtilen bu telefonun görüntüsünde Apple’ın Dynamic Island özelliğine çok benzeyen bir tasarım vardı. Hatta ekranın üst kısmında ada şeklinde bir kısmın yer aldığını ve telefonun şarj durumunu gösterdiği görülüyor. Her ne kadar Sheth, kısa bir süre sonra bu paylaşımını silse de OnLeaks, özelliğin telefonda nasıl yer alabileceği konusunda bir animasyon yayınladı. realme’nin yeni seriye Dynamic Island’dan daha fazla özellik ekleyip eklemeyeceğini ise henüz bilemiyoruz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz