Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
OnePlus, bugün bir duyuru ile OnePlus 11 Concept modelinden ilk görselleri yayınladı. Modelin en dikkat çekici noktası ise LED’ler.
Geçtiğimiz ay tanıtıma giren OnePlus 11 Concept modelinin ilk görüntüleri paylaşılırken telefonun tam olarak tanıtılacağı tarih de belirlenmiş oldu. Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden birisi olan OnePlus’ın konsept olarak sunduğu model, satış amacı gütmüyor. İşte 7 Şubat tarihinde başlayacak olan Mobile World Congress (MWC) 2023’te lanse edilecek OnePlus 11 Consept’e dair merak edilen detaylar!

LED Aydınlatmaları Var

Genel olarak çarpıcı bir aşırılık içermese de yine de dikkat çekecek gibi görünen OnePlus 11 Concept, bir konsept ürünü olarak elbette satış amacı gütmüyor. Firma tarafından bugün paylaşılan görseller incelendiğinde ise telefonun özel bir LED aydınlatma taşıdığı görülüyor. Arkasında yer alan yuvarlak kamera modülüne eklenecek “akışı” ifade eden ışıkların işlevi ise henüz tam olarak anlaşılmıyor. Modelin arkasında bulunan cam ise marka için bir gelecek gösterimi olarak yorumlanıyor.

Geçtiğimiz ay OnePlus tarafından tanıtımı yapılan 11 serisi için genel olarak yorumlar modellerin aşırı sade olmaları yönündeydi. Telefonların sahip oldukları özellikler genel bir beğeni ve tatmin kazanırken, tasarımlarının fazla sade olması ve yalnızca siyah ve yeşil renk seçenekleriyle sunulması eleştirilmişti. Ayrıca özellikle kamera bölümünde kullanılan tasarım, oldukça sert eleştiriler alırken sırf bu görsel nedeniyle olumsuz bir puan almıştı. OnePlus bugün de yapmış olduğu yeni bir açıklama ile OnePlus 11’in çok daha havalı görünen konsept telefonunu ilk kez kamuoyuna duyurdu.
Telefonun tasarımı ise özellikle LED ışıklandırmalar nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında tanıtımı yapılan Nothing Phone 1’e benziyor. Nothing Phone 1, tasarımında LED ışık kullanarak bu özgünlüğü ilk yakalayan modellerden birisi. Hatta telefonun arkasındaki yüzlerce işlevsel LED’le tarihe geçmiş bir marka. Ve maalesef One Plus 11 konsept telefon, daha şimdiden Twitter ve Reddit’te bir çok kullanıcı tarafından tasarımının “çakma” olması yönünde eleştiriler almaya başladı bile.
Diğer yandan OnePlus yetkilileri telefona ilişkin tam duyurunun önümüzdeki hafta Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde yapacaklarını açıkladı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz