COVID-19 Koruyucu Film

Türk ambalaj şirketi Polinas, COVID-19 virüsünü yok eden koruyucu film ürettiğini açıkladı. Koronavirüsü yüzde 99.2 oranında yok ettiği kanıtlanan gümüş iyonlu koruyucu filmin, pandemiyle mücadelede yeni bir sayfa açacağı belirtildi. 

‘Yıldız Holding’ bünyesinde faaliyet gösteren Türk ambalaj şirketi Polinas, COVID-19 virüsünü yok eden bir koruyucu film ürettiğini açıkladı. Koronavirüsü yüzde 99.2 oranında yok ettiği kanıtlanan gümüş iyonlu koruyucu filmin, pandemiyle mücadelede yeni bir sayfa açacağı belirtildi. Bakteri ve virüslere karşı etkili olduğu uzun yıllardır bilinen gümüş iyonu içeriğine sahip filmin, “BOPP AB1F1/30µ” ismiyle tescillendiği ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; Polinas’ın daha önce ambalaj sektörü için kullanıma sunduğu ve virüs ve bakterilere karşı koruyucu özelliği olan film, Ankara’da COVID-19 testlerinin gerçekleştirildiği ‘Antimikrop Ar-Ge ve Biyosidal Analiz Merkezi’nde test edildi. Laboratuvar sonuçları; koruyucu filmin ilk beş dakika sonunda yüzde 71.8, ilk iki saat sonunda yüzde 90 ve 24 saat sonunda ise yüzde 99.2 oranında koronavirüsü yok ettiğine işaret etti.  

Polinas CEO’su Faruk Önaldı, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu

Polinas

Polinas CEO’su Faruk Önaldı; bakteri ve virüse karşı etkinliği laboratuvar ortamında da kanıtlanan koruyucu filmin, sağlık ve gıda başta olmak üzere pek çok sektörde kendisine kullanım alanı bulacağını dile getirdi.  

Önaldı, konuya ilişkin açıklamasında ayrıca; “Pandeminin ortaya çıkışının hemen ardından Ar-Ge ekiplerimizle birlikte antibakteriyel filmlerimizin COVID-19 üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla harekete geçtik. Bu doğrultuda, Ankara’da COVID-19 alanında testler yapan ‘Antimikrop Ar-Ge ve Biyosidal Analiz Merkezi’ne başvurduk ve burada yürütülen çalışmalarda olumlu sonuçlara ulaştık. Koruyucu filmimiz salgınla mücadelede; eldiven, gıda ambalajı, catering ekipmanı gibi çok geniş bir kullanım alanına sahip olacak. Anti-COVID-19 filmimiz, ambalajlar üzerinde koruyucu katman görevi üstlenecek. En önemlisi de pandemiyle mücadelenin kahramanları olan sağlık çalışanlarının giydiği eldivenlerin üzerine ilave bir eldiven olarak üretilmesi durumunda etkili bir koruma sağlayacak. Bu filmimiz sayesinde pandemiyle mücadelede yeni bir cephe açacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Koronavirüs Aşısı ile İlgili Komplo Teorileri Barındıran Videoları Kaldıracak

Koronavirüs, Akıllı Telefon Üzerinde 28 Gün Boyunca Yaşayabiliyor

Türkiye’de İlk Defa Koronavirüs Geçiren Bir Hasta Yeniden Koronavirüse Yakalandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz