İstanbulkart Masterpass

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ‘BELBİM AŞ’, toplu ulaşım kartı bakiye yükleme pratiklerini kolaylaştırabilmek adına ödeme teknolojileri şirketi ‘Mastercard’ ile bir araya geldiğini duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında; İstanbulkart bakiyelerininmobil uygulama üzerinden ‘Masterpass’ entegrasyonuyla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde doldurulabileceği ifade edildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ‘BELBİM AŞ’, toplu ulaşım kartı bakiye yükleme pratiklerini kolaylaştırabilmek adına ödeme teknolojileri şirketi ‘Mastercard’ ile bir araya geldiğini duyurdu. Yapılan iş birliği sayesinde; İstanbulkart bakiyelerinin, mobil uygulama üzerinden ‘Masterpass’ entegrasyonuyla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde doldurulabileceği ifade edildi. Proje kapsamında; Mastercard’ın online temassız ödeme çözümü ‘Masterpass’, BELBİM’in ‘İstanbulkart Mobil’ uygulamasına entegre edildi. Bu sayede; İstanbul’da her gün toplu taşıma kullanan 15 milyon vatandaşın, uygulamadan Masterpass’e kayıtlı banka ya da kredi kartları ile tek tıkla yükleme yapabileceği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; uygulamaya entegre edilen özellik sayesinde kullanıcılar, her yükleme sırasında banka kartı veya kredi kartı bilgilerini yeniden girme zahmetinden de kurtulacak. Uygulama, önümüzdeki dönemde kullanıcılarına; abonman yüklemelerinden rutin İstanbulkart TL yüklemesine varıncaya kadar birçok kolaylık, armağan ve indirimli ödeme seçenekleri sunacak. 

Çağlayan: “İş birliği sayesinde ‘yetersiz bakiye’ sesi ortadan kalkacak”

Yetersiz Bakiye Sesi

Konu ile ilgili bilgi veren BELBİM Genel Müdürü Yücel Karadeniz, açıklamasında “Coğrafi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehri olarak da öne çıkıyor. Türkiye’deki yaklaşık her 4 kişiden 1’i İstanbul’da yaşıyor. BELBİM, 33 yıldır İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak çözümleri geliştiren bir teknoloji vizyoneri. Dijitalleşme vizyonumuz ve finansal teknolojimizle İstanbulluların yaşamını kolaylaştırmak hedefiyle İstanbulkart’ı geleceğe taşıyoruz. Erişilebilir ve pratik yükleme işlemleri için, son olarak, ‘İstanbulkart Mobil’ uygulamamıza Masterpass kart saklama hizmetini entegre ettik. Amacımız, tüm İstanbulkartlılar’a, kartları ile harcarken de kartlarına yükleme yaparken de kazanç sağlamak. Mastercard ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile hızlı, konforlu ve pratik işlem altyapısı sunmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan ise konuya ilişkin açıklamasında, “Mastercard olarak, hayatın her anında, vatandaşların ödeme adımını en güvenli hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmesi için çalışıyoruz. Daha önce yaptığımız bir araştırma, kart yükleme adımında daha hızlı ve daha kolay çözümlerin talep edildiğini ortaya koymuştu. BELBİM ile işbirliğimiz sayesinde hem İstanbulkart yükleme süresi kısalacak hem de vatandaşların araca bindiklerinde duymaktan hoşlanmadıkları ‘yetersiz bakiye’ sesi ortadan kalkacak” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

HES Kodu, Şehir İçi Toplu Taşıma Araçlarında da Zorunlu Hale Getirildi 

İstanbul’da QR kodla toplu taşımaya binme dönemi başlıyor

Martılara Yasal Düzenleme Yolda! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz