coronavirus Kıbrıs'a da sıçradı

Çin’den tüm dünyaya yayılmaya başlayan ve 104 ülkede tespit edildiği belirtilen coronavirüs Güney Kıbrıs Rum Kesimi ’nde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde de görüldü.

Çin’in Wuhan şehrinden çıktığı bilinen ve kısa sürede başta İtalya olmak üzere Avrupa’da da görülmeye başlayan coronavirüs salgını tüm dünyayı endişelendirmeye devam ediyor. İlk olarak 2019’un Aralık ayında tespit edilen ve ölümcül sonuçlar doğuran virüs için tüm ülkeler önlem almaya devam ediyor. Ancak virüsün hava yoluyla çok kolay bulaşabilmesi ve kuluçka süresinin 21 güne kadar çıkıyor olması sebebiyle şu ana kadar 104 ülkede tespit edilen coronavirüs Avrupa’yı da büyük ölçüde etkilemeye başladı. Açıklanan bilgilere göre coronavirüs Güney Kıbrıs Rum Kesimi ‘nde 2 kişide, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise bir kişide tespit edildi.

İtalya’da tüm ülke karantinaya alındı

İtalya’da tüm ülke karantina altına alınırken okullar eğitime ara verdi. Ülkede tüm spor faaliyetleri durduruldu. İtalya’da virüs yüzünden hayatını kaybeden kişi sayısı ise 366’ya yükseldi. Kısa sürede Avrupa’ya sıçrayan ve şu ana dek Türkiye’de tespit edilmeyen virüs Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde de görüldü. Söz konusu vakalar resmi kaynaklar tarafından doğrulandı.

Komşumuz Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde doğrulanan vakalardan birinin kısa süre önce Kuzey İtalya’dan döndüğü; diğerinin ise İngiltere’den ülkeye giriş yaptığı açıklandı. coronavirüs Güney Kıbrıs Rum Kesimi ’nde tespit edildikten sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise sınırda güvenlik önlemlerinin artırıldığını açıklamıştı. Ancak bu sabah yapılan açıklamalara göre KKTC’de de virüs tespit edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘nde de coronavirüs vakası tespit edildi!

Almanya’dan geldiği belirtilen turiste de coronavirüs tespit edildi. Alman hastanın KKTC’ye birlikte geldiği 30 kişilik kafile de gözetim altına alındı. 

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir Alman turistte coronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

Almanya’nın Balingen şehrinden pazar akşamı KKTC’ye gelen 65 yaşındaki Alman turistin pazartesi günü yüksek ateş şikayetiyle hastaneye geldiği belirtildi. Yapılan coronavirüs testlerinin pozitif çıktığı Sağlık Bakanı Ali Pili tarafından açıklandı. Alman hasta karantina altına alındığı ve şu an da durumunun iyi olduğu bildirildi.

KKTC’ye 30 kişilik bir kafileyle gelen Alman hasta ve birlikte geldiği 30 kafile özel bir servisle Magosa’daki bir otele yerleştirildi. Otelin karantinaya alındığı ve hastaya temas eden kafile üyelerinin gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ’nde coronavirüs tespit edilenlerden biri sağlık görevlisi

Coronavirüs tespit edilen hastalardan birinin 64 yaşında olduğu ve bir hastanede sağlık görevlisi olarak çalıştığı In-cyprus’ta yer alan bir haberde açıklandı. Coronavirüs tespiti konulan hastanın belirtileri 3 Mart’ta fark ettiği ancak durumu 8 Mart’ta açıkladığı belirtildi. 64 yaşında olan ve hastanede sağlık görevlisi olarak çalışan kişinin 5 gün boyunca çalışmaya devam ettiği belirtildi. Coronavirüs tespit edilen kişinin çalıştığı hastanede bulunan kişilerin de riskli konuma düştüğü açıklandı.

Çin’de yavaş yavaş kontrol altına alınmaya çalışılan coronavirüs salgını tüm Avrupa’yı etkisi altına aldı. Çin’de yaşanan ölüm sayıları düşmeye başlarken Avrupa’da ise her gün onlarca kişi coronavirüs yüzünden hayatını kaybediyor. 

Coronavirüs sebebiyle dünya genelinde 4.495 kişi hayatını kaybederken, virüsün tespit edildiği kişi sayısı ise 138.250’ye yükseldi.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

HONOR V30 PRO 5G KUTU AÇILIŞI!

Coronavirüs sebebiyle Indian Wells Tenis Turnuvası ertelendi!