itu-cekirdek-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5 içerisinde yer alan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi girişimleri, 2021 yılında 478 milyon TL yatırım aldı. İTÜ Çekirdek girişimlerine yapılan yatırımlar, geçtiğimiz yıla kıyasla 5 kat artış gösterdi.

Girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ Arı Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek girişimlerine bu yıl da büyük yatırımlar yapıldı. 2021 yılında 50 İTÜ Çekirdek girişimi toplamda 2.5 milyar TL değerlemeye ulaşırken 478 milyon TL yatırım aldı. 2020 yılında yapılan yatırım tutarı 107 milyon TL seviyesinde iken bu miktar, 5 katına ulaştı.

itu-cekirdek-yatirim-teknosafari

İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, yatırımlar ile ilgili “İTÜ ARI Teknokent olarak her yıl gelişerek, evirilerek, dikey alan ve paydaşlarımızla büyümeye devam ediyoruz. Dünyada ilk 5’te yer alan Kuluçka Merkezimiz İTÜ Çekirdek girişimlerine ne mutlu ki bu yıl da yatırımcıların ilgisi çok büyüktü. 2020’deki yatırımları yaklaşık beşe katladığımız 2021 yılında da “yol arkanı” olduğumuz girişimlerin gelişmelerine katkı sunmanın ve Türkiye’den dünyaya açılan teknolojilerin merkezi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İTÜ Çekirdek’te başlangıç aşamasındaki girişimlerden faturasını kesen, halihazırda müşterilere sahip birçok farklı aşamadaki girişime destek olunuyor. Bugüne kadar İTÜ Çekirdek’e katılarak, aldığı eğitimler, mentorluklar, katıldığı yatırımcı görüşmeleri ve müşteri buluşmaları, gittiği uluslararası fuarlar ile ekibini büyütmüş ve hatta küresel ihracat yapan birçok girişimin hikayesi bulunuyor.

Bir teknoloji girişimcisinin ihtiyacı olabilecek her imkanın sunulduğu İTÜ Çekirdek, 20222nin ilk girişimcilerinden olmak isteyenler için başvurularını 3 Ocak 2022 tarihine kadar açık tutuyor. Dileyenler buraya tıklayarak başvuru adresine ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz