bip-turkcell-2021-teknosafari

Turkcell’in iletişim platformu BİP , 2021 yılında yurt dışında 4.5 kat büyüdü. Müşteri talepleri doğrultusunda güncellemelere devam eden BİP, küresel olarak 4.5 kat büyürken, Türkiye genelinde ise 2 kat artış gösterdi.

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen BİP, 2021 yılını geride bırakırken, küresel istatistiklerini paylaştı. BİP, 192 ülkede milyonlarca kullanıcıya sahip. 2021’de ise uygulama, 90 milyondan fazla indirilirken, Türkiye’de bir önceki yıla oranla 2 kat büyüme yaşadı.

Dünya çapında da büyümesine devam eden BİP, özellikle Endonezya, Bangladeş, Hindistan, Pakistan ve Malezya gibi ülkelerde dikkat çekti. Tüm bunlar ile birlikte BİP, dünya genelinde aktif kullanıcı sayısını 4.5 kat artırmayı başardı.

bip-2021-teknosafari

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, konu hakkında “BiP, 2021 yılında uluslararası başarısını kanıtlayarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın 192 ülkesinde hızlı ve güvenli iletişim deneyimi sunmaya devam etti. Küresel uygulamalarda yaşanan kesintilerle birlikte BiP’in avantajları daha da ön plana çıktı. Bu süreçte BiP ile sadece Türkiye’deki değil, dünya çapındaki kullanıcılarımız da iletişimlerini kesintisiz ve kaliteli bir biçimde devam ettirdi. BiP, yıl içerisinde farklı ülkelerde de en çok tercih edilen uygulamalar arasında ilk sıralara yerleşme başarısını yakaladı. Bu da BiP’in yurt dışındaki aktif kullanıcı sayısına 4,5 katlık artış olarak yansıdı. Yeni yılda da fark yaratan yeteneklerimiz ve çok yakında hayata geçireceğimiz uçtan uca şifreleme gibi gelişmiş güvenlik özelliklerimizle hem dünyada hem de Türkiye çapında milyonların tercihi olmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

BİP tarafından 2021 yılında yayınlanan güncellemelerin başında Durum özelliği geliyor. Kullanıcılar, Durum menüsüne tıklayarak video veya fotoğrafları, durum olarak paylaşabiliyor. Operatör fark etmeksizin herkesin kullanabildiği BİP, ‘grup taşıma’ özelliği ile de kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede, farklı mesajlaşma uygulamasında kalan gruplar ve sohbetler, eksiksiz bir şekilde BİP içerisine aktarılabiliyor

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz