5g-telefon-teknosafari-realme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İnternette paylaşılan bir rapora göre, 5G telefon pazarında ‘en hızlı büyüyen’ akıllı telefon markaları listelendi. Listenin en tepesinde Realme yer alırken, Samsung ve Xiaomi gibi markalar şaşırttı.

2021 yılı, akıllı telefon piyasası için oldukça hareketli oldu. Çip krizi, her sektörde olduğu gibi akıllı telefon üreticilerini de etkilese de şirketler, büyüyüşüne devam etti. Ayrıca 2021 yılı, 5G teknolojisinin daha da popüler hale geldiği bir yıl oldu.

5G teknolojisinin genişlemesi ile birlikte, akıllı telefon üreticileri de bir yarışa girdi. Paylaşılan rapora göre, yarışın kazananı açık ara ile Realme oldu. Ülkemizde popüler olan Samsung ve Xiaomi ise, ilk 3’e giremedi.

5g-telefon-teknosafari

Raporda görüldüğü üzere Realme, 2021 yılında 5G destekli akıllı telefon satışını en fazla artıran markaların başında geldi. Ardından ise Oppo ve Vivo markaları geldi. Huawei, küresel satışlarda beklenen başarıyı yakalayamasa da Honor, listede yer almayı başardı.

Realme’nin elde ettiği başarı, çoğunlukla Çin, Hindistan ve Avrupa pazarında gerçekleşti. Yalnızca Hindistan bazında 5G destekli Realme satışları, 1 yıl içerisinde %9519 artış gösterdi. Çin’de ise bu oran %830 olarak görüldü. Toplamda 5G telefon satışlarına bakıldığında ise sektör lideri, Apple oldu.

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz