Dünyanın En Zengin İnsanları
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli teknoloji devi Amazon’un kurucu CEO’su Jeff Bezos, ‘Dünyanın En Zengin İnsanları’ sıralamasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı geçerek yeniden zirveye oturdu. Tesla hisse senetlerinde yaşanan yüzde 2.4’lük düşüşün, Bezos’un tekrar dünyanın en zengin insanı olmasının önünü açtığı ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Amazon’un kurucu CEO’su Jeff Bezos, ‘Dünyanın En Zengin İnsanları’ sıralamasında elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ı geçerek yeniden zirveye oturdu. 2017 yılından bu yana dünyanın en zengin insanı unvanını elinde tutan Bezos, 2021 yılının Ocak ayında koltuğu Musk’a kaptırmıştı. Musk, söz konusu unvanı bir süredir elinde tutuyordu. Fakat Tesla hisse senetlerinde, kısa bir süre önce yüzde 2.4’lük bir düşüş yaşandı. Yaşanan gelişme, Bezos’un tekrar dünyanın en zengin insanı olmasının da önünü açtı.  

Listenin zirvesine 150 milyar dolarlık kişisel servetiyle oturan Bezos, 2020 yılı içerisinde servetini 200 milyar doların üzerine taşımış ve kişisel serveti bu barajın üzerinde olan ilk insan olmuştu. Tesla hisselerindeki yükseliş ise Elon Musk’ı birinci sıraya taşımıştı. Ancak yaşanan yüzde 2.4’lük düşüş, şirket hisselerinin günü 796.22 dolar seviyesinden kapamasına neden oldu. Bezos da bu gelişme ile birlikte, tekrar birincilik koltuğuna oturdu.  

Jeff Bezos, kısa bir süre önce Amazon’un CEO koltuğunu devredeceğini açıklamıştı 

Jeff Bezos CEO

Diğer yandan; Jeff Bezos, kısa bir süre önce Amazon’un CEO koltuğunu devredeceğini açıklamıştı. Şirket; Bezos’tan boşalan CEO’luk koltuğuna, Andy Jassy’nin oturacağına işaret etmişti. Tesla ve Amazon hisselerinde, sıklıkla iniş ve çıkışlar yaşandığı da biliniyordu. Bu nedenle; Bezos’un, kısa bir süre içerisinde tekrar ikinci sıraya düşebileceği ve birinciliği Elon Musk’a devredebileceği tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kişisel Serveti 188.5 Milyar Dolar Seviyesine Yükselen Elon Musk, Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu 

Elon Musk, Dünyanın En Zengin Üçüncü İnsanı Oldu 

Amazon, Jeff Bezos’tan Sonra ‘CEO’ Koltuğuna Oturan Yeni İsmin Andy Jassy Olacağını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz