Amazon CEO Andy Jassy

ABD merkezli teknoloji devi Amazon’un kurucu CEO’su Jeff Bezos, şirketin yönetici koltuğundan ayrılacağını açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Amazon, Jeff Bezos’tan boşalan ‘CEO’ koltuğuna oturacak yeni kişinin Andy Jassy olacağını duyurdu.  

ABD merkezli teknoloji devi Amazon’un kurucu CEO’su Jeff Bezos, 27 yıldır aktif olarak devam ettiği yöneticilik pozisyonundan ayrılacağını açıkladı. Aktarılan detaylara göre; AmazonJeff Bezos’tan boşalan ‘CEO’ koltuğuna oturacak yeni kişinin Andy Jassy olacağını duyurdu. Yapılacak görev değişiminin ana sebebine ilişkin detaylar ise henüz paylaşılmadı. Jassy’nin, bu yılın yaz aylarında yeni görevine başlayacağı ifade edildi.  

Diğer yandan; Andy Jassy, Amazon’un kuruluşundan 3 yıl sonra şirkete dahil olan bir isimdi. 2003’te bulut tabanlı bilişim hizmeti ‘Amazon Web Services (AWS)’ı kuran Jassy, 2016’da kıdemli başkan yardımcılığından AWS CEO’luğuna yükselmişti. Dünyanın en çok kullanılan bulut bilişim platformları ve arayüz sağlayıcılarından biri olan AWS; NetflixAdobe, Arçelik, Peak Games ve Yemeksepeti gibi şirketler tarafından da kullanılıyordu.  

Yapılan açıklama sonrası Amazon hisseleri, ciddi bir düşüş yaşamadı 

Amazon Hisseleri

Şirket kurucusu Jeff Bezos ise Amazon’un kuruluşundan bu yana 27 yıldır aktif olarak yöneticilik görevine devam ediyordu. Bu süreç içerisinde Bezos, pek çok kez dünyanın en zengin insanları listesine girmiş ve zirveye oturmuştu. Amazon’un başarısı, Bezos’un kişisel servetini de oldukça olumlu yönde etkilemişti. ABD merkezli teknoloji devinin başarısının altında, e-ticaretin öncü markalarından biri olması ve bulut bilişim hizmetlerindeki yükselişi yatıyordu. Öte yandan; yapılan açıklama sonrası Amazon hisseleri, ciddi bir düşüş yaşamadı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Jeff Bezos, 2020 Yılında Yardım Kuruluşlarına Tek Seferde En Yüksek Bağışı Yapan Kişi Oldu! 

‘Amazon Go’ Mağazaları, ‘One’ Avuç İçi Okuyucu Sayesinde Temassız Bir Hale Geliyor 

Amazon, Trump Destekçilerinin Kullandığı Parler’in AWS Hizmetini İptal Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz