Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kişisel serveti 188.5 milyar dolar seviyesine yükselen Elon Musk, Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu. Musk’ın, 1 yıl içerisinde servetini neredeyse 5 katına katladığı ifade edildi.  

Elektrikli otomobil devi ‘Tesla’ ve uzay taşımacılığı şirketi ‘SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, Amazon kurucu CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu. Kişisel serveti güncel olarak 188.5 milyar dolar seviyesinde olan Musk’ın, bu serveti 1 sene içerisinde neredeyse 5 katına katladığı ifade edildi. Dünyaca ünlü şirket CEO’sunun serveti, 2020 yılı başında yalnızca 27.6 milyar dolar seviyesindeydi.  

Diğer yandan Jeff Bezos, 2017 yılının Ekim ayından beri listenin zirvesindeki yerini koruyordu. Fakat Amazon CEO’su, kısa bir süre önce Amazon hisselerinin dörtte birini eski eşine devretmişti. Söz konusu devir işlemi ve Musk’ın şirketlerinin hızlı yükselişinin, Bezos’un tahtını salladığı belirtildi. Musk’ın halihazırdaki kişisel servetinin ise Bezos’un servetinden 1.5 milyar dolar daha fazla olduğu dile getirildi.  

Tesla hisseleri, 2020 yılında yüzde 743 değer kazandı 

Tesla Hisseleri 2020

Bununla birlikte; Musk’ın zirveye yerleşmesinin ana sebeplerinden birinin, geçen yıl içerisinde Tesla hisselerinde yaşanan ani yükseliş olduğu tahmin edildi. Tesla hisseleri, 2020 yılında yüzde 743 değer kazanmıştı. Bu durum, Elon Musk’ın kişisel servetine de önemli bir katkı sağlamıştı. Musk ve Bezos’un ayrıca, ‘SpaceX’ ve ‘Blue Origin’ şirketleri üzerinden ticari uzay taşımacılığı yarışında da rekabet ettikleri biliniyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, Geçmişte Tesla’yı Apple’a Satmaya Çalıştığını Açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 Km Menzile Sahip Bir Batarya Geliştirdiklerini Açıkladı

Türkiye’nin Elon Musk’ın Starlink Projesini Yakından Takip Ettiği Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz