Dünyanın En Zengin İnsanı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Toplam serveti 117.5 milyar dolar seviyesine ulaşan Elon Musk, dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu. Söz konusu gelişmenin; elektrikli otomobil devi Tesla hisselerinin, yüzde 13’lük bir artış yaşaması sonrası gerçekleştiği belirtildi. Musk; kişisel servetindeki artışın ardından, 106 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü insanı konumunda bulunan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün de tahtını sallamış oldu. 

Elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk117.5 milyar dolar seviyesine ulaşan servetiyle dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu. Söz konusu gelişmenin, Tesla hisselerinin yüzde 13’lük bir artış yaşaması sonrası gerçekleştiği belirtildi. 2020 yılı içinde hisseleri yüzde 500 oranında artış yaşayan Tesla, özellikle hisse senedi endeksi “S&P 500”e katılmasıyla sıçrama yaşamıştı. 21 Aralık’tan itibaren “S&P 500” endeksi içinde işlem görmeye başlayacak olan şirket hisselerinin, 16 Kasım günü 409 dolar seviyesinden 460 dolar seviyesine yükseldiği ifade edilmişti.  

Şirketin ayrıca, piyasa değerine göre endeksteki en büyük onuncu şirket olacağı belirtilmişti. Bu gelişme sonrası; Elon Musk’ın kişisel serveti de 15 milyar dolarlık artışla, 117.5 milyar dolar seviyesine ulaştı. Musk; kişisel servetindeki artışın ardından, 106 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü insanı konumunda bulunan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün de tahtını sallamış oldu. Listenin birinci sırasında, 184 milyar dolarlık servetiyle Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un bulunduğu belirtildi. Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in ise 129 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin ikinci insanı olduğu dile getirildi. Aktarılan detaylara göre; Bill Gates, servetinin 50 milyar dolara yakın bir kısmını salgın ve yoksullukla mücadeleye ayırmıştı.  

“S&P 500” endeksi içerisinde Apple, en büyük şirket konumunda bulunuyor

S&P 500 Endeksi

Diğer yandan; “S&P 500” endeksi içerisinde Apple, en büyük şirket konumunda bulunuyor. Listede Apple’ı; sırasıyla Microsoft, Amazon, Alphabet, Facebook, Berkshire Hathaway, Visa, Walmart ve Johnson&Johnson takip ediyor. 21 Aralık’tan itibaren endeks içerisinde işlem görmeye başlayacak olan Tesla’nın ise piyasa değerine göre, endeksteki en büyük onuncu şirket konumuna yerleşeceği belirtiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PS5 Tükendi: Kim Bu Alanlar? WhatsApp Kaybolan Mesaj, Elon Musk Yine Şaşırttı – DigiToll #40

Adını ‘Elon Musk’ Olarak Değiştiren Onaylı Twitter Hesabı, ABD Başkanlık Seçimleri Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı Yaptı

Türkiye’nin Elon Musk’ın Starlink Projesini Yakından Takip Ettiği Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz