KFC Oyun Konsolu

ABD merkezli ‘fast-food’ zinciri KFC, ‘Cooler Master’ iş birliğinde bünyesinde cihaz ısısıyla tavukları sıcak tutmaya yarayan ayrı bir haznesi olan bir oyun konsolu tanıttı. ‘KFConsole’ adı verilen cihazın, 4K kalitedeki oyunları ‘240 FPS’ ile oynatabildiği ifade edildi.  

ABD merkezli ‘fast-food’ zinciri KFC, ‘Cooler Master’ iş birliğiyle geliştirdiği yeni bir oyun konsolu tanıttı. Cihaza ilişkin tanıtım videosu, ‘KFC Gaming’ isimli resmi Twitter hesabı üzerinden “Konsol savaşları sona erdi” notuyla paylaşıldı. Yaşanan gelişme sonrası birçok oyun tutkunu, yapılan paylaşımın esprili bir paylaşım veya bir ‘PR’ çalışması olduğunu düşündü. Fakat cihazın, gerçekten geliştirildiği ve kısa bir süre içerisinde piyasaya sürüleceği ifade edildi. Klasik bir oyun konsolu gibi görünen ürüne, ‘KFConsole’ adı verildi. Silindir şeklinde mat siyah bir gövdesi olan cihazın, kırmızı detayları ve tabanındaki LED ışıkları da dikkat çekti.  

Aktarılan detaylara göre; ‘KFConsole’, 4K kalitedeki oyunları ‘240 FPS’ ile oynatabiliyor. Bununla birlikte; cihaz gövdesinde, dahili ısıyla tavukları sıcak tutmaya veya ısıtmaya yarayan bir bölme yer alıyor. Söz konusu detay, kullanıcılar oyun oynadıkları sırada yiyeceklerinin ısısını kaybetmesinin önüne geçiyor ve tercihen sipariş ettikleri ‘KFC’ tavukların, sıcak kalmasını sağlıyor.  

‘KFConsole’ oyun konsolu, gücünü 9. nesil Intel Core işlemciden alıyor

KFConsole Oyun Konsolu

Diğer yandan; KFConsole’ oyun konsolu, gücünü 9. nesil Intel Core ‘i9-9980HK’ işlemci modelinden alıyor. Cihazda, işlemciye ‘Asus RTX’ grafik işlemci birimi eşlik ediyor. Fakat ekran kartı, kullanıcı tercihine bağlı olarak değiştirilebiliyor ve kullanıcılar, dilerlerse son model ‘RTX 3060 Ti’ ekran kartının yerleştirilmesini tercih edebiliyor. Bununla birlikte üründe, 1 TB’a kadar ‘NVME’ SSD dahili depolama alanı seçenekleri bulunuyor. 

Cihazdaki tavuk haznesi ise donanım parçalarından ayrı bir bölmede yer alıyor. Böylece donanım ekipmanları, haznede sıcak bir yemek bulunurken de serin kalabiliyor. ‘Cooler Master’; ‘KFConsole’un ‘VR (Sanal Gerçeklik)’ desteği olduğuna, ışın izleme teknolojisini desteklediğine ve 240 FPS’e kadar kare hızı ile pürüzsüz ve akıcı bir oyun deneyimi sunduğuna işaret ediyor. Öte yandan; güncel olarak cihazın yalnızca adı, temel özellikleri ve görünümü biliniyor. KFC ve ‘Cooler Master’ın, henüz fiyat ve çıkış tarihine ilişkin bilgi aktarımında bulunmadığı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Starbucks’ta Vegan Et Dönemi Başlıyor

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

Fortnite, PS5 ve Yeni Nesil ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘120 FPS Modu’ ile Oynanabiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz