Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung ve LG nin iPhone 13 için 120 Hz ekran ekran üretmeye başladığı ortaya çıktı. Pek çok kişinin iPhone 12 ile beklediği ancak beklediğini bulamadığı 120 Hz ekranlı iPhone’ları belli ki bu sene görebileceğiz. 

Kore merkezli yayıncı Elec’te yer alan bir haber bu yılın sonbahar aylarında tanıtılması beklenen iPhone 13 serisi hakkında önemli bilgileri gözler önüne serdi. Aktarılan detaylara göre, Güney Kore merkezli Samsung, iPhone 13 serisi için 120 Hz ekran üretmeye başladı. 

Apple’ın 2020’nin Ekim ayında bir aylık gecikmeyle tanıttığı yeni iPhone 12 serisi 60 Hz ekran tazeleme oranı ile geldi. Özellikle Android ekosistemindeki akıllı telefonlarda bir iki senedir gördüğümüz yüksek Hz ekran oranlarının ardından pek çok sızıntı iPhone 12 serisinin daha yüksek bir ekran tazeleme oranına sahip olacağını düşünüyordu. Ancak pandemi döneminde yaşanan tedarik sıkıntısı sebebiyle halihazırda geç satışa çıkan iPhone 12 serisinde 120 Hz göremedik. Beklentiler şimdi ise iPhone 13 serisine yöneldi. Ortaya çıkan bilgilere göre, Apple hayranları iPhone 13 serisinde 120 Hz ekran tazeleme oranını görebilecek. 

Ünlü Apple analisti olarak anılan Ming-Chi Kuo’nun belirttiğine göre, Samsung ve LG iPhone 13 serisindeki cihazların ekranları için çalışmalara başladı. Rapordaki detaylara göre, Samsung ve LG birbirinden bağımsız olarak üretime başlayacak. Bu bağlamda Samsung’un  iPhone 13 Po ve iPhone 13 Pro Max modelleri için LTPO ve 120 Hz ekran üretmeye bu ayın ortasında başladı. 

LG ise iPhone 13 için 60 Hz ekran üretiyor

LG’nin ise, birkaç gün önce iPhone 13 serisi için LTPS isimli ve 60 Hz ekran tazeleme oranının bulunduğu OLED ekranlar üretmeye başladığı aktarıldı. Elec’in gözler önüne serdiği raporda ayrıca:  “Apple‘ın bu yıl olabilecek her türlü ertelenmeyi önlemeye çalıştığı ve bu nedenle oluşabilecek sızıntılara rağmen yeni nesil iPhone cihazların ekranlarının üretimine erkenden başladığı” belirtildi.

Yeni iPhone serisinin 120 Hz ekran tazeleme oranıyla geleceği haberinin yanı sıra, yeni seriyle birlikte ekrandaki çentik alanının küçüleceği ve kamera lenslerinin bir önceki nesle nazaran büyüyeceği söyleniyor. 

İlginizi Çekebilir:

iPhone 13 Pro Max’in Maket Videosu Yayınlandı: iPhone 12 Pro Max ile Farkları!

iPhone 13, Always on Display ve 120 Hz Ekran Tazeleme Oranıyla Gelebilir

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz