Mikro işletmeler ve serbest meslek sahiplerinin ticarî hayatlarının başından sonuna kadar tüm finansal süreçlerinde destek olmak için kurulan Norma yayına girdi

Mikro işletmelerin finans ve ön muhasebe işlemlerini ücretsiz olarak tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan Norma kullanıcılara açıldı. Test aşamasında 2 binin üzerinde ön kayıt alan Norma’ya,  www.norma.co’nun yanı sıra, iOS ve Android  gibi uygulama mağazalarından ücretsiz olarak üye olunuyor.

Mikro işletme sahipleri ve freelancer’ların finansal süreçlerini yönetmelerine imkân sağlayan Norma, dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu işletmeler için özel olarak geliştirilmiş hizmetler olmadığını gördü. Norma, geleneksel finansal süreç yönetim şekillerini tamamen değiştirerek,  kurumsal hesap işlemlerinin ve ön muhasebenin birlikte yönetilebileceği ve takip edilebileceği bir platform olarak tasarlandı. Mikro işletmeler, şahıs şirketleri, serbest meslek sahipleri ve freelancerlar, kısaca kendi işinin sahibi herkesin finansal süreçlerini kolaylaştıran dijital bir finans platformu olarak hizmet veriyor.

Norma CEO’su: 3 milyon mikro işletmenin yüzde 10’unu üye yapmayı hedefliyoruz

 Norma’yı üyelerinin bütün finansal süreçlerine odaklanarak dijital çözümler sunan, onlara zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir platform olarak tasarladıklarını söyleyen Norma CEO’su Hakan Gonca, resmi rakamlara göre Türkiye’de 3 milyon mikro işletme bulunduğunu ve bunların en yüzde 10’unu Norma üyesi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Polonya ve Estonya’da şirket kurulmasına destek

 Üyelerine sundukları hizmetleri finansal ürünler kategorisi ile finans ve operasyon süreçlerinde işleri daha hızlı ve daha kolay hale getiren hizmetler kategorisi olarak ikiye ayıran Gonca, “Norma’yı, Neobank’ler arasında dünyanın en iyileri arasına sokarak üyelerimizin ihtiyaçlarına odaklanan çözümleri tüm dünyaya yaymayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, yılın ikinci yarısında global açılımımızı tamamlayarak başta Polonya olmak üzere Avrupa pazarında da olacağız. Bu konuda lisans başvurularımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz üye olunabiliyor

 Norma üyeleri, ücretsiz kurumsal hesap açılışı, hesaplarına bağlı sanal kart ya da aidatsız Visa kart kullanımı,  ücretsiz  para transferi, 7/24 tahsilat, faturalama, gelir-gider takibi, nakit akışı yönetimi gibi ön muhasebe işlemlerini ücretsiz yapabilecekler. Ayrıca henüz şirketini kurmamış veya e-dönüşüm sürecini tamamlamamış üyeler şirket kuruluşu danışmanlığı ve e-dönüşüm entegrasyonu gibi profesyonel hizmetlerden ücretsiz şekilde faydalanabilecek. Ek olarak dileyen üyeler, mali müşavirlerini  sisteme ekleyerek veya Norma’nın iş ortakları aracılığı ile sağladığı ‘Finansal Danışmanlık’ hizmetini talep edip,  şirketlerinin tüm finansal ihtiyaçlarını tek bir noktadan yönetebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz